SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takımdaki geleceği ‘papatya falı’na dönen Hugo Almeida, sözleşmesinde indirime gidip, yeni kontrat imzalamaya hazırlanıyor. Portekizli 2 milyon Euro’ya ‘Tamam’ dedi, yönetim biraz daha indirim istiyor.

..Ve Beşiktaş’ta forvet krizi sonuca bağlanıyor. Siyah-beyazlıların Portekizli yıldızı Hugo Almeida’yla yapılan görüşmeler sonunda meyvesini verdi. Yönetimle masaya oturan ve kalmak istediğini dile getiren Hugo Almeida, mevcut sözleşmesinden indirime gidebileceğini söyledi. Bu durum üzerine yöneticiler de Almeida’ya yeni bir kontrat teklifinde bulundular. Siyah-beyazlılar seneliği 1 milyon 750 bin Euro’dan 3 senelik kontrat teklifi yaptılar. Hugo Almeida ise 2 milyon Euro’ya ‘tamam’ dedi ve imza atmaya hazır olduğunu dile getirdi.

TAM 500 BİN EURO

Tarafların kısa bir süre içerisinde ortak noktada buluşması bekleniyor. Beşiktaş ile kontratı sezon sonunda bitecek olan Hugo Almeida, siyah-beyazlılardan yıllık 2 milyon 500 bin Euro kazanıyor. Sezon sonunda başarılı oyuncunun bonservisi için ‘fon’a 2 milyon Euro ödenmesi gerekiyor. Bu konuda oldukça hassas olan yönetim, pazarlık yapmayı planlıyor.