SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Terim’den tavsiye almayacağım’

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, TFF Süper Kupa Finali öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşurken, Şampiyonlar Ligi Play-Off turundaki Arsenal eşleşmesi hakkında da görüşlerini dile getirdi.

Güncellenme: 20:11, 10/08/2013
‘Terim’den tavsiye almayacağım’

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yana, Galatasaray’la karşılaşacakları TFF Süper Kupa maçı öncesinde karşılaşmanın oynanacağı Kayseri Kadir Has Stadı'nda düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Kalitelerini sahaya yansıtarak istedikleri sonucu alacaklarına inandığını söyleyen Ersun Yanal, “Güzel bir kente birlikteyiz. Öncelikle centilmenlilikle birlikte güzel bir karşılaşma olsun. Herkesin bayramını da kutlarım. Biz de buraya gelirken zorlu bir dönem geçirdik. İki resmi müsabaka oynadık. Sert bir maçtı. Oyuncuların performansı her geçen gün artacak. Süper kupanın finalinde, bu kupayı müzemize götürmek istiyoruz. Kalitemiz ve alacağımız sonuçla yarın akşam güzel bir gece yaşayacağımızı düşünüyoruz. Oyuncularımızın performansı bizim için önemli olacak. Herkesin birbirini tebrik edeceği bir maç olsun istiyorum” dedi.

“Önemli olan takımın performansı”

Fenerbahçe-Galatasaray derbilerine yabancı olmadığını da belirten Yanal, “Bu tür maçlara alışığız. Yaklaşık 13 yıldır bu karşılaşmaların içindeyim ve çok büyük bir şey fark edeceğine inanmıyorum” derken, oyuncuların yarınki maçta sergileyeceği performansı da şu şekilde değerlendirdi: Elimizde kadro var ve buna göre çalışıyoruz. Önemli olan takımın nasıl bir performans ve sonuç vereceğidir.”

“Her oyuncunun kaliteli olduğunu düşünüyorum”

Ersun Yanal kadro derinliği ve yabancı sınırlamasına ilişkin soruyu ise, “Elimizde oyuncu tercihimiz var. Hazırlık maçlarında savunmayı değişik isimlerden kullandık. 6 yabancı hakkımız var. Geri kalan 7’si Milli takım oyuncusu. Bizim için yarınki kadroda olmayacak oyucuların diğer arkadaşları gibi aynı kalite ve performansta olduğu düşünüyoruz” şeklinde cevapladı.

“Kupayı kazanmak istiyoruz”

Şu an için tek düşündükleri şeyin Galatasaray'ı yenerek, kupayı kazanmak olduğunu dile getiren tecrübeli teknik adam, “Elimizde galibiyet için yüzdeyi belirleyecek bir alet yok. Çıkarsa ilk ben alırım sanıyorum. Hedef belirlerken gerçekçi olmak gerekiyor. Biz de Galatasaray’ı yenip şampiyon olmak istiyoruz” dedi.

‘Terim’den tavsiye almayacağım’

Son olarak Şampiyonlar Ligi Play Off turundaki rakipleri Arsenal'in tanınan bir takım olduğunu söyleyen Ersun Yanal, “Kuralar çekileli 2 gün oldu. Arsenal bilinmeyen bir takım değil. Çok rahat takip edilecek bir takım. Tanıdığımız bir takım. Dışarıdan görüldüğü üzere takımımızdaki oyunculara bakarak çalışmalarımızı yapacağız. Arsenal maçı için Fatih Terim’den tavsiye alacağımı sanmıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:20:09,