SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim’in cezası nedeniyle katılamadığı basın toplantısında sarı-kırmızılı takımı temsilen konuşan Davala, Kayseri’den kupa ile birlikte dönmek istediklerini söyledi.

Süper Kupa Finali için iyi çalıştıklarını ifade eden Davala, “Biz iki seneden beri şampiyon olarak Süper Kupa’ya geldik” diyen Ümit Davala, “Bunu da alışkanlık haline getirmek istiyoruz. Teknik direktörümüz Fatih Terim önderliğinde disiplinli bir şekilde hazırlıklarımızı yaptık. Bu maça ve sezona hazırlandık. En iyi şekilde bu maçı tamamlamak amacımız” dedi.

TFF’nin vermiş olduğu yabancı kararına yönelik de konuşan Davala, federasyona üstü kapalı bir göndermede bulundu. Ellerindeki mevcut futbolcularla sonuna kadar güvendiklerini söyleyen Davala, “Galatasaray’ın tüm oyuncuları mutlaka çok değerlidir. Fenerbahçe de aynı problemi yaşıyor eminim ki. 6 yabancı hakkımız var, 4’ünü tribüne göndermek zorundayız. Bizim için tabii ki büyük bir handikap ancak yapacağımız bir şey yok. Derbilerde saha içinde olmak daha kolay. Dışarıda olmak daha zor. Sahadayken en azından bir şeyler yapabiliyorsunuz. Dışarıdayken bir şansınız olmuyor” şeklinde konuştu.