SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Kupadan daha önemli’

12 Ağustos 2012’de 2 gol atarak Galatasaray’a Süper Kupa’yı getiren Umut Bulut, “Kupayı kazanmak değil, Fenerbahçe’yi yenmek daha önemli’ dedi

Güncellenme: 07:07, 10/08/2013
‘Kupadan daha önemli’

Yarın oynanacak sezonun ilk derbisi için Galatasaray'ın Toulouse'dan yeniden renklerine bağladığı Umut Bulut iddialı konuştu. 12 Ağustos 2012'de oynanan Süper Kupa finalinde Galatasaray, Fenerbahçe'yi 3-2 yenerken Umut gollerin ikisine imza atmıştı.

‘Kupamız zaten var'

GSTV'ye konuşan Umut Bulut, “Sezona da derbiyi kazanarak başlamak istiyoruz. Bu kupayı daha önce kazandık. Yani Süper Kupa zaten Galatasaray'ın almış olduğu bir kupa, önemli olan derbiyi de kazanmak. O yüzden ezeli rakibimizi yenmek ve tarihimize bir Fenerbahçe galibiyeti daha eklemek kupayı kaldırmaktan çok daha önemli” şeklinde konuştu. Milli futbolcu, hazırlık sürecinde zor ve önemli karşılaşmalar yaptıklarına da dikkat çekerek, “Eksilerimizi artılarımızı gördük. Son olarak Porto ve Arsenal'e karşı iyi futbol sergilediğimizi düşünüyorum. Eksiklerimizi giderdik. Kupa bizim için iyi bir moral oldu. Önümüzde Süper Kupa maçı var. Onu geçen seneki gibi alıp, lige iyi bir şekilde başlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Elimden geleni yaparım'

Umut derbide sahada yer alıp almamasıyla ilgili olarak da “Oynamak hocamızın tercihinde. Eğer bana şans verilirse elimden geleni yapacağım. Önemli olan takımın kazanması” dedi.