SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayseri’de karşılaşmanın oynanacağı Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadındaki basın toplantısında önce Galatasaray kaptanı Selçuk İnan, Fenerbahçe kaptanı Belözoğlu daha sonra da Fatih Terim’in cezası nedeniyle Galatasaray Teknik Sorumlusu Ümit Davala ile Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal birer konuşma yaparak soruları yanıtladı. Basın toplantısına ilk olarak iki takımın kaptanı Selçuk İnan ve Emre Belözoğlu birlikte geldi. İki kaptan açılış konuşmalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Emre Belözoğlu: Bence Galatasaray-Fenerbahçe derbisi dünyanın en önemli derbisi

Fenerbahçe’nin tecrübeli kaptanı Emre Belözoğlu, basın toplantısında şunları söyledi;

“Son 2 senenin ligi ve Avrupa Kupalarını domine etmiş iki takımın maçı olacak. Derbilerin havası hep farklıdır. Ben de Selçuk gibi futbolun kazanmasını diliyorum. Kaybedenin kazananı alkışlayacağı bayram havasında bir maç olmasını diliyorum.”

“Son 3 gündür takımla idman yaptım hoca görev verirse takımın başarısı adına mücadele edeceğim.”

“Türkiye Kupası finali öncesinde de kazanması halinde Trabzonspor’u alkışlayacağımızı söylemiştim. Tabi ki saha içinde gerginlikler olabilir. Ama saha içinde olan saha içinde kalmalı. Bazen en yakın arkadaşınızla bile tartışabiliyorsunuz. Bizler de profesyonel olarak sahada iyi mücadele etmeliyiz. Yarın da inşallah kupayı biz kazanırız ancak G.Saray’ın kazanması durumunda onları tebrik ederiz.”

“Futbolcu gözüyle bakarsam yarın G.Saray’ı yenersek büyük özgüven kazanmış olacağız. G.Saray maçlarının önemsiz olduğunu hiç duymadım böyle duyguya kapılmadım. Bence ligimizin en değerli derbisi G.Saray- F.Bahçe maçlarıdır. Oynayan her futbolcu için önemlidir.”

“Türk oyuncu olarak bu derbiyi dünyada bir numaraya koyarım. Bizim ülkemizde bu tür duygular çok daha yoğun yaşanıyor. Başka önemli derbilerde sahanın içinde olanların dışarıya çok fazla yansımadığı ülkeler dışında bizim ülkemizde çok daha ateşli geçiyor. Benim gözümde en önemli derbi GS-FB derbisidir.”

Selçuk İnan: Kaybedersek alkışlamaya hazırım

Galatasaray kaptanı Selçuk İnan ise şöyle konuştu;

“Süper kupa maçı biz oyuncular için çok önemli İki şampiyonun kazandığı final. Bu kupayı kazanan lige daha özgüvenli başlıyor. Bizim hedefimiz de kupayı kazanmak. Kupayı bir takım kazanacak ama benim dileğim ülke futbolunun kazanması. Sadece futbolun konuşulduğu bir maç olmasını diliyorum.”

“Tabi ki oyuncular olarak hocamızı hep yanımızda görmek isteriz. Aldığı ceza ile ilgili konuşmayacağım. Ama her zaman yanımızda olmasını isteriz. Olmasa da bize ne yapacağımız en iyisini öğretti. Keşke cazalar olmasa yanımızda olsaydı.”

“Kendi adıma ben buna hazırım. F.Bahçe yenerse ben alkışlarım. Ama buna sadece biz değil bütün taraftarların hazır olması gerekiyor. Onlar hazırsa kabul ediyorsa biz her zaman yapmaya hazırız.”

“Derbilerin favorisi olmaz bunun farkındayız. Ne kadar zevkli bir maç olduğunun farkındayız, kupa değil gazozuna maç olsa bile F.Bahçe maçı çok anlamlıdır.”

“Yabancı kısıtlaması takımı olumsuz etkilemedi. Bu tabi ki yabancı futbolcuları etkileyecektir. Biz belki fazla yabancımız olduğu için etkilenmiş olabiliriz ama takımın atmosferini bozmadı.”

Yayınlanma Tarihi:19:54,