SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’dan Almanya Bundesliga takımlarından Augsburg’a transfer olan Halil Altıntop, yeniden Bundesliga’ya döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.

Halil Altıntop, Bundesliga’nın resmi internet sitesi www.bundesliga.de’ye verdiği röportajda, FC Augsburg ile yeni sezona hangi beklentilerle girdiği yönündeki soruyu, ”Yeniden Bundesliga’da, şu an dünyanın en iyi liginde oynadığım için büyük mutluluk duyuyorum. Hedefimiz olan ligde kalmak için mücadele edeceğiz ve bunun için elimizden geleni yapacağız” şeklinde cevapladı.

Augsburglu oyuncuların kendisini iyi bir şekilde karşıladıklarını anlatan Halil Altıntop, “Almanya Kupası’nda gol atmam güzeldi. Ancak başka bir oyuncu bu golü atsayda aynı şekilde iyi olurdu. Takıma yeni katıldığında birbirine alışmak lazım. Bu benim için geçerli olduğu gibi takım için de geçerli” dedi.

Daha önce Bundesliga’da oynadığından dolayı tecrübe sahibi olduğunu, aynı zamanda sahada sorumluluk alan bir oyuncu da olduğunu ifade eden Halil Altıntop, ancak kendisini performansıyla göstermek istediğini belirtti.

Halil Altıntop, ligin ilk haftasında kaliteli takım olan Borussia Dortmund’u yenerek lige iyi bir başlangıç yapmak istediklerini kaydetti.