SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Carlinhos geliyor

Cimbom’da devşirme sol bek devri bitti. Riera’nın gidişiyle Brezilyalı oyuncu yeniden gündeme geldi. Daha önce ikna edilen oyuncu ve kulübüyle resmi kontenjan hakkı doğduktan sonra sözleşme imzalanacak

Güncellenme: 07:04, 10/08/2013
Carlinhos geliyor

Transfer döneminde Umut Bulut ve Melo'yu yeniden kazanan, Sivasspor'dan Erman Kılıç'ı Lille'den Chedjou'yu kadrosuna katan Galatasaray, Arda Turan transferinde sona yaklaşırken son 6 sezonda iki kez sıkıntı yaşadığı sol bek konusunu Carlos Andrade Souza ile yani bilinen adıyla Carlinhos ile kapatıyor.

Hem Fatih Terim'in hem de yönetimin ısrarla kadroda görmek istediği oyuncu; Riera'nın gidişiyle birlikte kadroya dahil olacak. İmza ile birlikte Carlinhos'a yıllık 1.2 milyon euro, kulübü Fluminense'ye ise 4.5 milyon euro ödenecek. Hatırlanacağı üzere Brezilya kulübü bonservis için 6 milyon eurodan açmış ve 4.5 milyon euroya ikna olmuştu.

Brezilya basını: Gidiyor

Brezilya’da da Carlinhos'un Galatasaray'a gideceğine kesin gözüyle bakılırken Lance isimli Brezilya kaynaklı internet sitesi de “Fluminense'li oyuncu Galatasaray'a gidiyor. Ancak bunun için Türkiye'deki yabancı oyuncu statüsü bekleniyor” ifadeleri kullanıldı. Terim vazgeçmedi, bitirdi

Chedjou transferinde olduğu gibi Carlinhos'ta da Terim'in ısrarı büyük. İmparator, Chedjou ile geçen yılın Aralık ayında görüşmüş ve futbolcuyu ikna etmişti. Yine geçen yıldan bu yana Galatasaray'ın gündeminde bulunan Carlinhos'un, Terim tarafından çok istendiği biliniyor. Hatta Aysal bu iseği, “Bu işi bir an önce bitirin. Carlinhos'u hocamız çok istiyor” demişti. Şimdi Galatasaray, sambacıyı; daha önce anlaşma sağlanan oyuncu ise Riera'nın gidişiyle sarı-kırmızılılara katılmayı bekliyor.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK