SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cim Bom’u 2006’da şansıyla geçen Tromsö, Kara Kartal’ın Avrupa Ligi’ndeki rakibi oldu. Norveç temsilcisinin turu geçmesi için bu kez şanstan daha fazlasına ihtiyacı var!

Avrupa Ligi’nde ülkemizi temsil edecek olan Beşiktaş’ın grup aşaması öncesindeki rakibi dün belirlendi. İsviçre’nin Nyon kentinde çekilen kurayla, siyah-beyazlılar Norveç’in Tromsö takımıyla eşleşti. Tromsö, Türk futbolu için tanıdık bir rakip olarak öne çıkıyor. Norveç temsilcisi, 2006 yılında sürpriz bir şekilde Galatasaray’ı elemişti. Ezeli rakibi Galatasaray’ın daha önce yaşadığı bu durumu da gözönünde bulunduran Beşiktaş, işi sıkı tutmayı amaçlıyor. Kara Kartallar, vasat kadrolu Tromsö karşısında tüm ciddiyetiyle sahadaki yerini alıp, Avrupa Ligi gruplarına adını yazdırmayı planlıyor.

18 MAÇTA 21 PUANI VAR

Tromsö’nün en büyük avantajı olarak ise fiziksel kondisyonu ön plana çıkıyor. Norveç temsilcisi devam eden ligi sebebiyle ciddi bir maç kondisyonuna sahip. Ancak kırmızı-beyazlıların bu sezonki Norveç Ligi performansı tam anlamıyla içler acısı! Norveç Ligi'nde 18 karşılaşmaya çıkan Tromsö, sadece 21 puan toplayabildi ve puan cetvelinin 11. basamağında kendisine yer buldu.