SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hafta içinde Salzburg ile Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda karşı karşıya gelen ve bir gün izin kullanan Fenerbahçeli futbolcular, pazar günü oynanacak Galatasaray derbisinin hazırlıklarına dün akşam başladı. Teknik direktör Ersun Yanal futbolcu- larına antrenman öncesi Red Bull Sazburg maçının kasetini izletti ve savunmadaki sıkıntıları anlattı.

Süper Kupa finali öncesinde sıkı uyarıda bulunan Yanal, “Lige başlamadan önce en ciddi maçımız olacak. Eksiklerimizi bir an önce gidererek sezona sorunsuz başlamalıyız” dedi.

Taktik çalıştılar

Basına kapalı yapılan antrenmanın son bölümünde taktik ağırlıklı çift kale oynatan Ersun Yanal, savunma oyuncularına pozisyon alma konusunda taktikler verdi.

Tecrübeli çalıştırıcı son maçın ilk onbirinde forma giyen Joseph Yobo ile özel bir görüşme yaptı. Bekir İrtegün ile de yakından ilgilenen Yanal kimi oynatacağına henüz karar veremedi. Yabancı kontenjanı nedeniyle Yobo'nun kulübeye çekilmesi gündemde. Muhtemel onbirin şöyle olması bekleniyor: Mert- M.Topuz, Alves, Bekir, Kadlec- M.Topal, Alper, Cristian- Kuyt, Webo, Sow.