SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda eşleştikleri İngiltere’nin Arsenal takımını karşısında tur şanslarının yüzde 51 olduğunu söyledi.

İsviçre’nin Nyon kentindeki kura çekiminin ardından FB TV’yi eşleşmeyi değerlendiren Kiğılı, çok iyi bir rakiple eşleştiklerini vurgulayarak, “Dünyaca tanınan, 5 muhtemel rakibin içinde en popüler takım bize çıktı. Turu geçme ihtimalini yüzde 51 Fenerbahçe, yüzde 49 Arsenal olarak görüyorum” dedi.

Abdullah Kiğılı, hedeflerinin Arsenal’i eleyip, Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmak olduğunu kaydederek, “Önümüzde 15 gün var. Bu süre zarfında TFF Süper Kupa maçı oynayacağız ve ligimiz başlayacak. Emenike’yi transfer ettik ve kadromuz daha da güçlendi. Taraftarlarımız rahat olsun Arsenal’i yenerek, gruplara kalacağız” diye konuştu.

TALAT YILMAZ’IN AÇIKLAMALARI

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Talat Yılmaz ise FB TV’ye yaptığı açıklamada, Arsenal’i eleyecek güçte olduklarını söyledi.

Şampiyonlar Ligi’nin zorlu bir turnuva olduğunu belirten Yılmaz, “Bu yolu kimse kolay kabul etmesin. Bu yolda engellere var. Biz bir davaya inanmışsak, hedeflerimiz varsa bu zorlukları aşmalıyız. Arsenal’i tanıyoruz, onlara göre taktik geliştirmeliyiz. Oyuncularımız da kazanmaya inanmalılar. Birbirleriyle iletişim içinde bu turu geçmek için kenetlenmeliler. Teknik kadromuz, oyuncularımız Arsenal’i eleyecek güçtedir ve eleyecektir” şeklinde konuştu.

Yılmaz, Arsenal’in köklü bir futbol kültürüne sahip olduğunu belirterek, “Eşleşebileceğimiz 5 takım vardı ve hepsi eş değerdeydi. Biz onlardan biriyle mutlaka karşılaşacaktık, bu Arsenal oldu. İngiliz takımlarına karşı güçlük çekebileceğimiz düşünülse de takımımızda Premier Lig’de oynamış futbolcular var. Bu karşılaşmayı avantaja çevirebiliriz. Arsenal’i zor rakip olarak kabul etmemek lazım. Bütün muhtemel rakipler zordu. Biz de onlar için zor bir rakibiz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:13:21,