SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Cimbom’un yeni sistemi

Cimbom’da yeni sezon taktik değişiyor. Arsenal ve Porto maçlarında da denenen tek forvetli sistem F.Bahçe’ye karşı da uygulanacak. Rakip kaleye en yakın isim Drogba olacak.

Güncellenme: 08:06, 09/08/2013
İşte Cimbom’un yeni sistemi

Fatih Terim ilk sezonda şampiyonluk yaşadığı 4-4-2 sisteminden ikinci yılında da vazgeçmemişti. Şampiyonluk gelmesine rağmen ‘elmas taktiğine' dönülen yeni 4-4-2'nin de zaafları rakipler tarafından deşifre edilmişti. Bu sistemin daha fazla kendilerini götüremeyeceğini düşünen İmparator, modern 4-5-1 dizilişine geçiş yapacak. 4-3-3'e geçişi kolay olan sistemde en uçtaki isim büyük önem taşıyor. Fatih Terim tecrübesi, golcülüğü, duvar olabilmesi, rakibi oyalaması, top tutabilmesi ve daha sayısız özelliğiyle Didier Drogba'yı tek forvet olarak sahaya sürecek. Maçların gidişatına göre de iki sezondur başarının geldiği 4-4-2'ye dönülecek. Bu durumda da Burak Yılmaz, Drogba'nın partneri olacak.

İdman yedi toparladı

Chelsea’den ayrıldıktan sonra Çin'in Shenshua ekibinde forma giyen Didier Drogba, Avrupa'nın sert ve mücadeleci futbolundan uzaklaşınca fizik olarak düşüş yaşamıştı. G.Saray'daki 6 aylık döneminde de bunun sıkıntısını çeken Fildişili yıldız sezon başı idmanlarına katılınca fiziksel olarak toparlandı. Müthiş bir silaha dönüşen Drogba, Terim'in yeni sezonda da en büyük kozu olacak.

Egehan ŞENGÜL