SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin yeni transferi Emenike, İstanbul’daki ilk gecesinde özlem giderdi… Önceki gün saat 18.10’da Atatürk Havalimanı’na inen ve taraftarın sevgi gösterisiyle karşılanan Nijeryalı golcü, buradan taksiye binip soluğu Gayrettepe’deki Point Hotel’de aldı.

Sabah gazetesinden Sinan Özedincik’in haberine göre, Karabükspor’da forma giyerken İstanbul deplasmanlarına geldiklerinde kaldıkları ve oyun salonunda oyunlar oynamayı çok sevdiği için bu oteli tercih eden Emenike sabaha kadar eğlendi.

İlk galibiyet bilgisayarda “

“The Game” adlı otelin bilgisayar oyun salonunu kapatan Emenike uzun süre konsol oyunları oynadı. Nijeryalı pazar günü oynanacak Süper Kupa maçından önce G.Saray ile F.Bahçe’yi PES 2013’te karşı karşıya getirdi. Ezeli rakibini bilgisayarda 3- 1 yenen Emenike, kendi yaratıp F.Bahçe’ye aldığı karakterle G.Saray’a 2 gol birden attı.

Drogba 11. katta kalmıştı

26 yaşıdaki golcü futbolcu derbi zaferinin ardından, karaokede şarkılar söyleyip zaferini kutladı. Daha sonra 13. kattaki suitinde dinlenmeye çekildi. Drogba da Galatasaray’a transfer olduğunda bir süre Point Hotel’de kalmış, Fildişili oyuncu ve yakınlarına otelin 11. katı tahsis edilmişti.

Süper Kupa’ya mucize!

Emen ike dün sabah Ulus’taki Liv Hospital’da sağlık kontrolünden geçti. Bayram olduğu için tüm ünitelerin açık olmaması nedeniyle sağlık kontrolünün sadece bir kısmı yapılabildi. Kan örneği alınan ve akciğer filmi çekilen Emenike’nin, sağlık kontrolleri yarın da devam edecek. Kontroller uzun süreceği için Nijeryalı’nın pazar günü oynanacak G.Saray maçına kadar sağlık raporları ve lisansının yetişmesi zor görünüyor.

Emenike için özel yayın

Emenike’nin transferi ülkesi Nijerya’da da ses getirdi. Normalde İngilizce yayın yapan Super Sport kanalı, golcü futbolcunun doğup büyüdüğü yerel bölgedeki insanlar da anlasın diye haberi “Pidgin English” olarak bilinen Nijerya İngilizcesiyle verdi.

El öptüğünde bitmişti

S.Moskova’nın yardımcı antrenörü Andrei Tikhonov, Emenike’nin transferini yorumladı: “Belki maaşını yükseltsek kalırdı ama Aykut Kocaman’ın elini öpüp başına koyduğu gün onun Türkiye isteğinin büyük olduğunu anladık ve saygı duyduk.”

‘Sanki evimde gibiyim’

Emenike F.Bahçe’ye dönmenin mutluluğunu yaşıyor. “Kendimi eve dönmüş gibi hissediyorum. Taraftarlar da beni heyecanlandırdı. Transferim gerçekleşirse elimden gelen her şeyi F.Bahçe için yapacağım” diyen Emenike, transfer süreciyle ilgili sorulara “Bu konuda konuşmak istemiyorum. Geçmiş geçmişte kaldı. Artık geleceğe bakmak istiyorum” yanıtını verdi. Nijeryalı futbolcu, sağlık durumu hakkında da bilgi verip, “Geçen yıl sakatlığım vardı ama şu an iyiyim. Rusya’da 4 lig maçına çıktım” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:12:41,