SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda: Dönmek istiyorum!

Cimbom, ‘yılın transferini’ gerçekleştirmek için görüşmeleri sıklaştırdı. İşin Arda Turan kısmı tamam. Terim üzerine düşeni yaptı, sıra Atletico’lu idarecilerle pazarlıklara girişecek yönetimde...

Güncellenme: 08:49, 09/08/2013
Arda: Dönmek istiyorum!

SARI-KIRMIZILI camia heyecanla Arda Turan transferini bekliyor… Gece gündüz ‘eski kaptanları' ile ilgili gelişmeleri takip eden G.Saraylılar, “Son dakika, Arda G.Saray'da” müjdesini gözlüyor.

Peki transferde durum ne?

ARDA Turan transferinde görev paylaşımı şu şekilde yapılmıştı: Fatih Terim, Arda'yı markaja alacak ve yuvasına döndürmek için ikna edecekti. Başkan Ünal Aysal ve  kurmayları da işin Atletico Madrid kanadını çözecekti. Terim üzerine düşeni yaptı, sık sık görüştüğü Arda'dan yeniden G.Saray forması giymek için ‘söz' aldı. Aslan yüreklilerin kalplerinden silemediği, futboluna doyamadığı Arda da “G.Saray'ın teklifini reddetmek  olmaz. Bana önerilen rakamda müthiş. İstanbul'a ve kulübüme dönmek istiyorum” dedi.

Aysal ikna turunda

İŞİN Arda Turan kısmını İmparator'un ricası ve ortalamanın üzerinde ücret ödeyerek ‘kolay'  çözen G.Saray şimdi Atletico Madrid ile pazarlıkta. Başkan Ünal Aysal, Ujfalusi'nin G.Saray'a, Arda Turan'ın da Atletico Madrid'e transferi sırasında yakın ilişkiler kurduğu mevkidaşı Gil Marin ile masaya oturacak. Sezon başında Falcao'yu Monaco'ya satan Atletico'da Marin, Arda'yı en azından 1 yıl daha takımda tutmak istiyor. Ancak Aysal güçlü ikna yeteneğine, oyuncunun da kendilerinde forma giyme arzusunu ekleyerek Atletico Madrid Başkanı Gil Marin'i ikna edeceğine inanıyor.

İki kulüp arasındaki çetin bonservis pazarlıklarının ardından transfer kısa sürede  şekillenecek.

RAŞİT ALTUN / AMK