SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rota Fabricio’ya döndü

Beşiktaş, Internacional’a 3 milyon euroluk yeni bir teklif sundu. Brezilya ekibi ise 5 milyon euroluk ısrarından geri adım atıp fiyatı 4 milyon euroya çekti, pazarlıklar sürüyor.

Güncellenme: 07:43, 08/08/2013
Rota Fabricio’ya döndü

Türkiye Fabricio'yu Önder Özen'in, “Bir oyuncu için Brezilya'ya gittik ama yaptığımız teklifle kendimize güldürdük” sözleriyle tanıdı. Özen'in izlediği ve beğendiği Brezilyalı sol bekin Fabricio olduğu, Internacional Futbol Direktörü Luis Cesar Souto de Moura'nın “Beşiktaş Fabricio'yu istedi ancak teklifleri çok düşüktü” açıklaması ile ortaya çıkmıştı. Ancak bu olayın üzerinden haftalar geçti ve Beşiktaş yeniden bu transfer için harekete geçti. Manchester United'ın Büttner için bonservis bedeli gibi kiralama ücreti istemesi üzerine ibreyi yeniden Fabricio'ya çevirdi.

Beşiktaş, 26 yaşındaki oyuncu için bu kez 3 milyon euro önerdi. Internacional ise sözleşmesi 2014'te bitecek oyuncu için daha önce istediği 5 milyon euroda indirime gitti. Brezilya ekibi 4 milyon euroyu kabul edebileceğini siyah-beyazlı yöneticilere iletti. İki taraf arasındaki pazarlıkların sürdüğü öğrenildi. Beşiktaş, Internacional'ın 4 milyon euro inadını ise 3 milyon euro artı başarı bonusları ile kırmayı ve Fabricio'yu transfer etmeyi planlıyor.

BÜTTNER’DE SORUN MANU

Beşiktaş ile Alexander Büttner arasındaki görüşme dün gerçekleşti. Siyah-beyazlı yetkililer ile genç sol bekin menajerleri arasındaki buluşmada önemli adımlar atıldı. Hollandalı oyuncuya 900 bin euro garanti 12 bin euro da maç başı ücret önerildi. Büttner tarafı bu ücreti az bulsa da alınan bilgilere göre taraflar arasında büyük uçurum yok.

Ancak bu transferde sorun Manchester United. Büttner'in menajerleri Beşiktaş heyetine ‘Kırmızı Şeytanlar'ın 1 milyon 750 bin euro kıralama bedeli istediğini bildirdi. Siyah-beyazlı kulüp ise bu rakamı çok yüksek buldu ve maksimum 1 milyon euro verebileceklerini bunun da taksite bağlanmasını istedi. Razaman Bayramı sonrası taraflar arasında yeni bir görüşme yapılması bekleniyor.

SON TERCİH ANTONINI

Beşiktaş’ın sol bek adayları arasındaki son tercih Milan'ın tecrübeli futbolcusu Luca Antonini. 31 yaşındaki oyuncunun menajeri Alberto Mario Fontana, Sport Italia'ya konuşturken Beşiktaş'ın oyuncusu ile ilgilendiğini kabul etti. Fontana, “Beşiktaş, Antonini ile ilgileniyor. Önümüzdeki hafta transfer netlik kanazabilir. Antonini'nin Milan ile kontratının son yılında olması transfer için olumlu bir durum” yorumunda bulundu. Beşiktaş kulislerinde ise İtalyan oyuncunun Önder Özen'inen son tercihi olduğu belirtiliyor.

Ersoy ÖZDEM / AMK