SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ronaldinho Ocak’ta bedava

Atletico Mineiro R10 için 8 milyon euro bonservis bedeli istiyor. Siyah-beyazlı kulüp ise bu astronomik rakamı indirmek için ‘Ocak'ta bedavaya alacağız’ kozunu oynuyor.

Güncellenme: 10:22, 08/08/2013
Ronaldinho Ocak’ta bedava

Kara Kartal'ın Ronaldinho aşkı biteceğe benzemiyor. Türk futbolunun en büyük transferini gerçekleştirmek isteyen siyah-beyazlı kulüp işi ‘bilerek' ağırdan alıyor. Ronaldinho ile ilgilendiklerini kabul eden ancak, “Bu transfer ancak bizim şartlarımızla olur” diyen Beşiktaşlı yöneticiler Roberto Assis aracılığıyla Atletico Mineiro'lu meslektaşları ile temaslarına devam ediyor. Beşiktaş'ın bu transferdeki en büyük kozu oyuncuyu ocak ayı transfer döneminde bevaya transfer edebilecek olmaları.

‘HERKES KAZANSIN’

Beşiktaş cephesi, 33 yaşındaki oyuncu için 8 milyon euro bonservis bedeli isteyen Atletico Mineiro'ya, “Bu rakam çok fazla. Biz kararlıyız. Gerekirse ocakta bu transferi bedavaya yapacağız. Makul bir bonservis bedelinde anlaşalım ki her iki taraf da bu işten kazançlı çıksın” teklifini iletti. Ronaldinho'nun, “Atletico Mineiro ile olan sözleşmemi tamamlayacağım” sözleri ise ‘Beşiktaş'ın ocak ayında bedavaya alırız' tezini güçlendiriyor.

Siyah-beyazlı kulüp bu taktikle istenen yüksek bonservisi aşağıya çekmeyi hedefliyor. Yönetim diğer yandan da oyuncunun maliyeti için sponsorluk görüşmelerini sürdürüyor. n

Ersoy ÖZDEM / AMK

Yayınlanma Tarihi:09:02,