SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sırp temsilcisi Vojvodina’ya sahasında 3-0 mağlup olarak UEFA Avrupa Ligi’ne veda eden Bursaspor’da Teknik Direktör Hikmet Karaman, maç sonunda konuştu.

Avrupa Ligi’ne veda etmelerinin sorumluluğun kendisine ait olduğunu söyleyen Karaman,

“Böyle önemli bir günde deplasmanda 2-2 geldikten sonra tur atlamamız gereken, taraftarın coşkusu, takımına desteği tura yetecekti. Erken bir gol yedik, peşine ikinciyi yendik. Şanssızlığımız var. İlk yarı 2-0 mağlup girdik. İkinci yarı ilk 15 dakika bir gol atıp, beraberliği bulup daha sonra galip gelmek istiyorduk. Sestak’ın direkten dönen iyi bir pozisyonu vardı. 2-1 olsa taraftarın desteğini de alacağız, oyuncular sorumluluk alacak. Ama gol gelmeyince taraftarın haklı yere takımını alkışlaması bizi hepten oyundan düşürdü. Bu takımı burada elememiz gerekirde, maalesef beceremedik. 90 dakika tüm faktörler aleyhimize işledi. üzgünüz, taraftarımıza söz vermiştik Avrupa’ya gideceğiz diye. Bu uzun bir maraton. Bir sorumluluk varsa sorumlu benim. Tüm taraftardan özür diliyorum.

Taraftarların tepkisin de haklı bulan Karaman, şöyle devam etti: “Ben gerçekçi adamım, biz takım olarak bu takımı elemek zorundaydık. Gücümüz, maçtan önceki atmosferi hep beraber gördük. Şartlar ne olursa olsun elememiz gerekiyordu. Teknik adam yönetimi birbirine düşürecek şekilde konuşmaya gerek yok. Taraftar haklıdır, protestosunda da haklıdır. Taraftar turu geçmeyi bekliyor.”