SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United teknik direktörü David Moyes, Everton’ın ardından başka bir seviyeye geçerek “Kırmızı Şeytanlar”ın başına gelmesinin ardından zorlandığını söyledi.

Kulubün resmi dergisi “İnside United”a konuşan Moyes, “Everton’dan Manchester United’a geçmemin ardından bazen zor anlar yaşıyorum çünkü burada çok daha zorlu kararlar veriyorum” dedi.

Everton’ın da harika bir kulüp olduğunu ve orada teknik direktörlük yapmaktan da gurur duyduğunu belirten Moyes, ” Yine de Manchester United’ın başka bir seviye olduğunu inkar edemem. Dürüst olmak gerekirse, dünyanın diğer tüm kulüpleri de dahil olmak üzere buraya gelmek, seviye atlamaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Wigan Athletic’le Pazar günü yapacakları Süper Kupa maçını değerlendiren İskoç teknik adam, “Elbette, ilk kupamı almak için çabalayacağım. Yine de kazanmamız halinde bu başarı, geçen sezon Premier Lig’de iyi işler yaparak buraya gelen Sir Alex’in eseridir” şeklinde konuştu.

Amacının etkin ve kazanan bir takım yaratmak olduğunun altını çizen Moyes, “Kırmızı Şeytanlar”la yıllar içinde birçok başarıya imza atmayı umut ettiğini sözlerine ekledi.