SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir yandan transfer çalışmalarını sürdüren, diğer yandan takımdan kimlerin gönderileceğini belirlemeye çalışan Galatasaray; 11 Ağustos'ta Fenerbahçe ile oynayacağı Süper Kupa maçının çalışmalarını da sürdürüyor. Tam da bu sırada durumu merak edilen sakat Burak Yılmaz'dan sevindirici haber geldi.

Temmuz ayının son gününde sağ üst adale grubundan sakatlanan Burak Yılmaz'ın tedavisine hemen başlanmış hatta tedbir amaçlı olarak İngiltere'deki Emirates Cup turnuvasına götürülmemişti. İstanbul'da tek başına çalışmalarına ve sağlık kontrollerine devam eden Kral, dün ilk kez takımla birlikte çalışmalara katılırken antrenmanın tamamında yer alarak teknik heyeti sevindirdi.

Emirates Cup'ta Porto maçında Drogba; Arsenal karşılaşmasında ise Umut ve Elmander ile gol arayan Galatasaray, Pazar günü Kral'dan gol bekleyecek.

Fener'e 5 golü var

BİR dönem Fenerbahçe forması giyen ancak oynadığı 16 maçta hiç gol atamayan Burak Yılmaz; Fenerbahçe ağlarını 5 kez havalandırdı. Kral, geçen sezon Kadıköy'de Galatasaray ile 1, 2011-12'de Trabzon ile 2, 2009-10'da yine bordo-mavililer ile 1 ve 2007-08'de Manisa ile 1 gol atmıştı.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK