SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diğer transferlerde katkısı bulunan Trabzonlu iş adamı Kazım Şengöçgel, bu harekatta da başrolde… Madrid'de Lucas Barrios'un menajeriyle görüşen Şengöçgel, pazarlıklarda önemli yol katetti.

Trabzonsporlu kurmaylar, lig başlamadan takımın kadrosunu biraz daha güçlendirmek için elinden geleni yapıyor. Karadeniz ekibi bilindiği gibi Florent Malouda ve Jose Bosingwa'ya bordo-mavili formayı giydirerek büyük sükse yaratmıştı. Yönetimin sıradaki hedefinin, dünyaca ünlü santrfor Lucas Barrios olduğu biliniyor. Çin ekibi Guangzhou'dan ayrılmak isteyen Barrios ile uzun süredir temasta olan Fırtına'nın, pazarlıklarda büyük yol katettiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, Malouda ve Bosingwa'nın dışında, Aykut Demir transferinde de önemli rol oynayan Trabzonlu iş adamı Kazım Şengöçgel, iki gün evvel Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan aldığı talimatla İspanya'nın başkenti Madrid'e uçtu.

SON PÜRÜZLER HALLOLURSA…

Önceki gün de Lucas Barrios'un menajeriyle buluşan Şengöçgel, Trabzonspor'un teklifini iletti. Bordo-mavililer, Paraguaylı yıldıza seneliği 2 milyon 750 bin eurodan 2 yıllık sözleşme önerdi. Barrios'un menajerinin ise 1 yıllık kontratta diretse de Karadeniz ekibinin inatçı tutumu karşısında pes etmeye yakın olduğu belirtildi. İki tarafın kalan son pürüzleri halletmek için bir kez daha görüşmesi bekleniyor. Ancak son dakikada çok büyük bir aksilik çıkmadığı takdirde, Barrios'un da Trabzon‘un yolunu tutacağı ifade ediliyor. Hatırlanacağı üzere 28 yaşındaki golcü de bu transferi çok istediğini daha önce dile getirmişti.