SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlk kazan kaldıran Emerson oldu. Brezilyalı, “Yıllık ücretim olan 800 bin euroyu verin, gideyim” dedi. Yönetim bu reste boyun eğer ve aynı yolu Zokora, Bamba ve Janko'da da izlerse kasadan en az 5 milyon euro çıkacak.

Sorunlu yabancılar, Trabzonspor'un başını ağrıtmaya devam ediyor. Karadeniz ekibi, Florent Malouda ve Jose Bosingwa'nın gelişinin ardından iki yabancıyla yollarını ayırmıştı. Bekleneni veremeyen Cech ve sakatlığı nedeniyle 6 ay futboldan uzak kalacak Sapara'nın sözleşmeleri karşılıklı olarak feshedilmişti. Fakat bu hamleler Trabzon için yeterli olmadı. Çünkü bordo-mavililer, TFF'nin 6+0+4 kararı yüzünden en az 2 yabancıyı daha göndermek zorunda… Öyle ki, Portekizli yıldız Bosingwa'nın lisansı hala çıkarılamadı. Bu nedenle kadroda düşünülmeyen yabancılarla görüşmelere hız verildi. Ancak futbolcuların uzlaşmaz tutumu, daha çok can sıkacağa benziyor.

EN ÇOK ALAN ZOKORA

Ünal Karaman geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, “Göndermek istediğimiz isimler bize hiç yardımcı olmuyor” demişti. Nitekim ilk bomba patladı. Brezilyalı Emerson'un, “Yıllık ücretim olan 800 bin euroyu verin, gideyim” dediği öğrenildi. Bu tepki üzerine kara kara düşünmeye başlayan Trabzon, eğer bu reste boyun eğerse başka oyuncuların da aynı şeyi isteyeceği aşikar… Ve Fırtına, senelik 1.6 milyon euro alan Zokora, 1.5 milyon euro alan Janko ve 1 milyon euro kazanan Bamba'yı da aynı yolla göndermeye kalkarsa kasadan en az 5 milyon euro çıkacak. Herkesin ortak dileği, kulübü maddi açıdan iyice zora sokacak bu ihtimalin gerçekleşmemesi…