SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin Salzburg’u 3-1’lik skorla mağlup ederek Şampiyonlar Ligi play-off turuna kalmasının ardından Ersun Yanal açıklamalarda bulundu.

Sözlerine eski F.bahçeli futbolcu Selçuk Yula’nın vefatına değinerek başlayan tecrübeli hoca; “Bugün üzücü bir haber aldık, Allahtan rahmet diliyorum Selçuk Yula'ya. Üzücü bir günde sevindirici bir noktadayız ama içimiz acıdı, değerli bir büyüğümüzü, çok şey öğrendiğimiz ağabeyimizi kaybettik. Camiamızın ve futbol camiasının başı sağolsun” dedi.

Sarı-lacivertli takımın karşılaşmayı tecrübesiyle aldığını belirten Yanal; “Tur atladık, kötü oyansak da kazandık. Tecrübemizle maçı kazanmasını bildik. Oyuncularımın ikinci 90 dakikası. Artık Süper Kupa'ya odaklanacağız. Pazar günü bir Süper Kupa maçımız var ve oyuncularımız 3. 90 dakikasını oynayacaklar. Her gün daha farklı ve gelişmeye devam eden bir Fenerbahçe izleyeceğiz.

İkinci 90 dakikayı oynadık, oynadığımız futbolu biliyorsunuz beni tanıyorsunuz. İkinci 90 dakikayı kazanmalarından önemlisi yoktu, bunu başardık”.

“Önümüzdeki eşleşme zor olacak ama biz de hazır olacağız, ritmimizi yakalayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.