SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kerim’de işlem tamam!

Emirates Kupası’nı takip etmek için Londra’ya giden başkan Ünal Aysal burada İngiliz yetkililer ile bir araya gelerek gurbetçi yıldızın transferini 3 milyon euro karşılığında noktaladı.

Güncellenme: 08:33, 07/08/2013
Kerim’de işlem tamam!

Transferde rotayı yerli isimlere çeviren G.Saray'ın son gözdesi Fulham forması giyen Kerim Frei… Bir yandan Atletico'da oynayan Arda Turan için bastıran sarı-kırmızılılar bir yandan da Fulham'ın gurbetçi yıldızı Kerim Frei ile uğraşıyorlar. Teknik direktör Fatih Terim'in geçen sezon Türkiye ile Danimarka arasındaki maçta izleyip beğendiği Kerim için harekete geçen başkan Ünal Aysal transferi bizzat kendisi bitirdi. Sarı-kırmızılı takımın müzesine götürdüğü Emirates Kupası'nı izlemek için Londra'ya giden Aysal burada da boş durmadı.

Son söz Terim'in

Londra ekibi olan Fulham'lı yetkililer ile buluşan Aysal, Kerim konusunda anlaşmaya vardı. İngiliz ekibi 3 milyon euro karşılığında ‘tav' olurken transferdeki son sözü teknik direktör Fatih Terim söyleyecek. Aysal'ın noktaladığı 20 yaşındaki Kerim'i çok beğenen ancak transferde ince eleyen İmparator ‘evet' derse milli yıldız parçalı formayı giymeye başlayacak.

Şampiyonlar Ligi faktörü

Kerim Frei'yi G.Saray'a çeken en önemli etkenlerden birisi de sarı-kırmızılı takımın Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olması… Daha önce yoluna Premier Lig'de devam etmek isteyen ancak G.Saray'ın Avrupa'da yükselen bir değer olması ve Şampiyonlar Ligi heyecanı Kerim'i G.Saray'a çeken en önemli faktörler arasında yer alıyor. Sol kanatta görev yapan 20 yaşındaki yıldız futbolcu tekniği ve süratı ile dikkat çekiyor. Yerli oyuncuların kıymete binmesiyle Kerim Feri konusunda sarı-kırmızılıların girişimleri iyice yoğunlaştı.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK