SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlk dakikalarda gelen golle maça 1-0 geride başlayan Fenerbahçe, Raul Meireles'in şahane golüyle dengeyi sağladı. İki kaleyi de bulan ilk topun gol olması maçın gollü geçeceğinin habercisydi aslında. Red Bull Arena'daki maçtan farklı olarak teknik direktör Ersun Yanal takımını sahaya 4-2-1-3 düzeniyle sürdü. Bu sistemle Fenerbahçe hem orta saha hakimiyetini eline geçirdi hem de rakip kalede pozisyonlar buldu. Maçtaki etkinliği her geçen dakika artan temsilcimiz, 17. dakikada bir güzel gole daha imza attı. Topu önüne mükemmel alan Moussa Sow aynı güzellikle vurdu ve tur kapısını araladı.

WEBO FİŞİ  ÇEKTİ

Cristian ile başlayan Sow'un dokunuşuyla Webo'ya gelen top aşırtma vuruş ile ağlara gitti. Webo'nun golü de Meireles ve Sow'un golleri gibi jeneriklikti. Bu golden sonra Salzburg zaman zaman tehlikeli geldi ama Bruno Alves yerinde müdahaleleriyle yıldızlaştı. Uzatma dakikalarında Mehmet Topal'ın basit hatası yürekleri ağızlara getirse de kaleci Volkan Demirel ve hatanın sahibi Mehmet'in müdahaleleri Salzburg forvetlerine geçit vermedi.

USTA AYAKLAR

Rakip Salzburg fizik olarak 2 maçta da Fenerbahçe'den daha diriydi. İkinci devre konuk takımın daha iyi gözükmesinin sebebi skor avantajının yanı sıra sarı-lacivertlilerin henüz hazır olmamasıydı. Usta ayaklara sahip Fenerbahçe'nin kazanmasında en önemli etken kalitesi ve tecrübeydi. Dünkü maç 2 ay sonra oynansa aradaki farkın ne kadar büyük olduğu çok daha net anlaşılırdı. Volkan, Bruno Alves, Meireles , Cristian ve Sow iki maçta da oynadıkları futbolla Fenerbahçe'nin tur atlamasında başroldeydi.

Fenerbahçe’nin genç yaşta aramızdan ayrılan kaptanını da unutmamak gerek. Tüm futbolcular 9 numaralı ‘Kalbimizdesin büyük kaptan' yazılı tişörtle sahaya çıkarak Selçuk Yula'ya duygularımıza tercüman oldular.