SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın uzun süredir gündeminde yer alan ve defalarca görüşme yapılan Ronaldinho’nun dün yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Brezilyalı futbolcu, “Şu anda Miniero’dan başka bir şey düşünmüyorum. Kontratımın sonuna kadar burada kalmak istiyorum. Ağabeyimin Beşiktaş ile görüştüğü doğru, ancak benim için temas kurmadılar. Gündemde başka futbolcular var” dedi.

ELİNİ GÜÇLENDİRECEK

Ancak işin aslı sonradan ortaya çıktı… Ronaldinho’nun yaptığı bu açıklamayla pazarlıklarda bir adım öne geçmeyi hedeflediği kaydedildi. Beşiktaşlı yöneticiler ise her gelişmeyi yakından takip ediyor, en uygun şartlarda Brezilyalı yıldızı renklerine bağlamak istiyor. Yıldız futbolcu ligin devre arasında gelmeye sıcak bakıyor, ancak Beşiktaş Yönetimi işi şimdi bitirmek için büyük çaba sarfediyor. Atletico da bonservis almadan R10'u bırakmıyor.

BİR GÖRÜŞME DAHA YAPILACAK

Beşiktaşlı idareciler, yetki verdikleri menajerler aracılığıyla Ronaldinho ve abisiyle bir görüşme daha yapacak. Yaşanan son gelişmelerin de gözönünde bulundurulacağı toplantıda Beşiktaş’ın daha iyi bir teklif sunması, Ronaldinho’nun da fiyatında indirime gitmesi bekleniyor. Tarafların, transfer dönemi bitmeden el sıkışmasına kesin gözüyle bakılıyor.