SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Her şeyden önce Türk futbolunun ve Fenerbahçe'nin yetiştirdiği en büyük yeteneklerden birinin, Selçuk Yula'nın vefatı nedeniyle üzüntülerimi dile getiriyorum. Fenerbahçe ve Türk futbolunun başı sağ olsun.

Fenerbahçe, Salzburg karşısında oyuna şok bir gol  yiyerek başladı. Fakat rakibin bu çabası adeta alarm zillerini çaldırdı. Ve Fenerbahçe turu atlamak, daha da önemlisi maçı kazanmak için bütün hünerlerini sergilemeye başladı.

Meireles ve Sow'un harikulade güzel golleri Fenerbahçe'yi rahatlattı. Oynanan futbol, hücum pres, arzu, ileri çıkışlardaki yardımlaşma; tüm bunlar Fenerbahçe'nin kazanmak için sahada istediği zaman her şeyi yapabileceğinin göstergesiydi. Bu faktörlerde Ersun Yanal'ın ‘oynattığı' güzel futbol başrolü oynadı.

İlk yarıda atılan goller maçın skorunu belirledi. Tabii belirlerken üç oyuncudan bahsetmemek elde değil. Volkan Demirel, Bruno Alves ve Mehmet Topal gerçekten harika oynadılar inanılmaz mücadele ettiler. Rakibin daha önce oynadığı maçları göz önünde bulundurarak Fenerbahçe'nin tam olarak hazır olmamasına rağmen maçın genelinde çok iyi oynadığını söyleyebiliriz. Bu seyri güzel oyuna gollerdeki ustalıkları da eklendi…

Klasik Yanal takımı

İkinci yarıda ise rakibin daha etkili olduğunu gördük. Fenerbahçe'ye oranla biraz daha iyi oynamaya çalıştılar. Tabii teknik direktör Ersun Yanal'ın yerinde hamleleri maçın ve turun elden gitmesini engelledi. Burada Sezar'ın hakkı Sezar'a, Yanal'ın hakkı Yanal'a… Oyuncu değişikliklerinin yerinde olması ve girenlerin takıma katkı sağlamaları Fenerbahçe için büyük avantaj oldu. Zaman zaman defansif sıkıntılar yaşanmadığı değil ve ama bunlar da maçın üç gizli kahramanı Volkan, Alves ve Topal'ın çabaları ile engellendi; ortam Fenerbahçe'nin tur atması için yeterliydi.

Fenerbahçe’nin iyi yolda olduğunu söyleyebiliriz . Klasik bir Ersun Yanal takımı oluşuyor. İleride oynayan, ileriye oynayan, pres yapan, sahanın her yerinde kazanmayı golü düşünen bir takım gördük. Unutmadan araya gireyim, Emre gibi bir yetenek bu takımda her zaman yer bulur!

Önümüzde Süper Kupa var. Hem Fenerbahçe hem de Galatasaray için büyük bir hazırlık olacak. İki takım da yaptıkları transferler ve şimdiye kadarki oyunları ile bize inanılmmaz bir maç izlettireceklerinin sinyalini verdiler. Maçı dört gözle bekli-yoruz. İnşallah iki takımın da sakat oyuncu vermeden iyi oynadığı ve hak edenin kazandığı bir maç olur. Süper Lig'e hazır şekilde girerler ve ligimiz süper bir şekilde geçer.