SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’nın Brezilyalı defans oyuncusu Dani Alves, 57 milyon avroya Santos’tan transfer edilen vatandaşı Neymar’ı şimdiden takımda lider oyuncu gibi davranmaması konusunda uyardı.

Katalan radyosu RAC1’e konuşan Alves, Brezilya’nın Santos takımından henüz 21 yaşında olmasına rağmen 57 milyon avro gibi rekor bir bonservis bedeliyle transfer edilen yeni takım arkadaşı Neymar ile takımın yıldızı Messi’ye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“İnsanlar, Neymar ile Messi’nin arasının bozulması için çalışıyor” diyen Alves, 2 oyuncunun da çok iyi kişiler olduğunu ve aralarında bir sorun yaşanmasını beklemediğini söyledi.

Messi’nin Barcelona için önemini vurgulayan Alves, “Messi, hareketleriyle herkesin itibarı ve saygısını kazandı ve çalışma etiğiyle örnek gösterilecek birisi haline geldi. Çocuk 4 kez yılın en iyi oyuncusu ödülü aldı” şeklinde konuştu.

Barcelona’da her zaman bir hiyerarşi sistemi olduğunu vurgulayan Alves, “Barça’nın oyununu daha önce yöneten Ronaldinho’ydu, şimdi de Messi. Öyle Barça’ya bir anda gelip, şef olmayı bekleyemezsiniz. Burada her zaman yıldız bir oyuncu bulunur” ifadesiyle vatandaşı Neymar’a mesajını yolladı.

Lionel Messi, ilk olarak 2004/05 sezonunda çıktığı Barcelona formasıyla ligde 200’ün üzerinde gol atmış ve henüz 26 yaşına girmesine rağmen kulüp tarihine “en çok gol atan futbolcu” unvanıyla adını şimdiden geçirmeyi başarmıştı.