SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Barcelona’nın İspanyol savunma oyuncusu Gerard Pique, Arjantinli yıldız Lionel Messi’nin “dünya futbolunun standardını belirlediği”ni söyledi.

Barcelona’nın sezon öncesi Asya turu kapsamında Tayland’da basına konuşan İspanyol oyuncu, Barcelona’da stoper olmanın zorluğuna değinerek, “Oyun stilimiz eşsiz olduğu için buna uygun nitelikte oyuncu bulmak da zor oluyor. Deneyimlerim, Barça için uygun bir stoper bulmanın kolay olmayacağını söylüyor” dedi.

Takımın yıldız oyuncusu Lionel Messi’ye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Pique, “Messi, her yıl limitine ulaşmış gibi gözüküyor olmasına rağmen sonunda hep kendini aşıyor” diye konuştu.

Messi’nin hayranı olduğunu bellirten 26 yaşındaki Pique, “Messi dünyanın en iyi oyuncusu. Dünya futbolunun standardını, o belirliyor” ifadelerini kullandı.

Barcelona Kulübü Başkanı Sandro Rossell de İspanya basınına yaptığı açıklamada, Messi’nin serbest kalma bedelinin 250 milyon avro artı vergiler olarak belirlediklerini, bunun da toplamda 580 milyon avroya denk geldiğini belirtmişti.