SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ronaldinho’nun sponsoru Almeida

Beşiktaş, Almeida'nın 2.5 milyon Euro'luk maliyetinden kurtulmak için görüşmelere başladı. Bu bedel Ronaldinho transferine aktarılacak, R10 resmen Beşiktaşlı olacak.

Güncellenme: 08:31, 06/08/2013
Ronaldinho’nun sponsoru Almeida

Kara Kartal, Ronaldinho transferi için gözünü kararttı. Brezilyalı futbolcunun menajeriyle temasları sıklaştıran Beşiktaşlı yöneticiler, görüşmelere hız verdi. Dün akşam saatlerinde Ahmet Nur Çebi ile menajerlerin masaya oturduğu öğrenildi, anlaşmanın yakın olduğu belirtildi. Yapılan pazarlıklar sonucunda aradaki farkın hızla kapandığı ve Ronaldinho’nun inadının da kırıldığı dile getirildi. Bilindiği gibi Brezilyalı, İstanbul hakkında olumlu bilgiler almıştı.

Sponsor arayışlarını sürdüren Beşiktaş, ekonomik açıdan bu transferi karşılamanın yolunu da buldu. Siyah-beyazlılar, yıllık 2 milyon 500 bin Euro kazanan Hugo Almeida’yla yolları ayırmak ve bu şekilde Ronaldinho’yu renklerine bağlamak istiyor. Portekizli’den elde edilecek bonservisin de Ronaldinho’nun maliyetine dahil edilmesi düşünülüyor. Sevilla başta olmak üzere birçok kulübün radarındaki Almeida’nın da Beşiktaş’tan ayrılmak istediği biliniyor.

B PLANI ALESSANDRO

Beşiktaş, Ronaldinho ve Adebayor ile ciddi şekilde ilgileniyor. Ancak transfer gündeminde alternatif isimler de yer alıyor. Siyah-beyazlıların, Juventus’un gözden çıkardığı Alessandro Matri’nin menajerleriyle de görüşmelerde bulunduğu konuşuluyor. Tıpkı Ronaldinho transferinde olduğu gibi Matri’yle de Ahmet Nur Çebi’nin temasları yürüttüğü öğrenildi.