SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ve Arsenal… 2 kulüp 13 yıl aradan sonra ilk kez karşı karşıya geldi. Gülen takım yine Galatasaray oldu. ArsenE Wenger ve Fatih Terim… Maç öncesi bu ikili tribünde koyu sohbetteydi. Hem geçmiş hem gelecek konuşulmuştur hiç şüphesiz.

Maça Eboue'nin kaptan çıkması anlamlıydı. Galatasaray hazırlık döneminde ilk kez ideal savunmasıyla sahada yer aldı. Dany'nin Malaga, Napoli ve Porto maçlarındaki hataları sonrası Semih imdada yetişti. Semih ve Chedjou ilk kez yan yana oynamalarına rağmen uyumlu gözüktü.

Selçuk İnan'ın yokluğunda sahaya çıkan Engin bu sezon ilk 11'i zorlayacak en önemli oyuncu görüntüsü verdi. Sakatlanarak oyundan çıktığı dakikaya kadar Engin Galatasaray'ın en iyisiydi.

HAMİT YİNE KÖTÜ

Geçen sezon saman alevi gibi parlayan ve sönen Hamit bu sezona da iyi başlayamadı. Dün maçın ilk yarısında neredeyse sahada yoktu Hamit. Ne hücumda ne savunmada o bildiğimiz (ki o bildiğimizi de bu gidişle unutacağız) Hamit'ti. Eboue'ye bomboş atamadığı pas Terim'i çıldırttı.

İlk 45'te sahaya yıldızlarından yoksun çıkan Galatasaray hiçbir varlık gösteremedi. Devreyi tempolu oynayan Arsenal, Walcott'un golüyle önde tamamladı.

Sahanın en kötüleri Hamit ve Elmander'in yerine Drogba ve Sneijder'i alan Terim'in bu hamlesi Galatasaray'ı hareketlendirdi.

TERİM ÇOK ŞANSLI

Galatasaray için Drogba ve Sneijder bu senenin en büyük transferleri. Geçen sezon istenilen katkıyı veremeyen iki süper yıldız, hazırlık maçlarına damga vurdu. Hem Drogba hem Sneijder oynadıkları futbolla Galatasaray'ı sevenlerin umudu oldu.

Arsenal maçında önce attığı penaltı golüyle ‘Emirates'i susuturan Drogba, ikinci golüyle de kupayı Galatasaray'a getirdi. Sneijder ve Drogba'ya sahip bir takımın teknik direktörü olmak büyük şans!