SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah-Beyaz

Kimseye kendini beğendiremeyen ama çalışmayı asla bırakmayan Dentinho Beşiktaş'ın beyaz; büyük yıldız olarak gelen, ancak ne bekleneni veren ne de yüzü gülen Almeida ise siyah yanı olarak dikkat çekiyor.

Güncellenme: 15:36, 05/08/2013
Siyah-Beyaz

Beşiktaş yine bir sezona soru işaretleri ile başlayacak. Yapılan transferler, mali sıkıntılar ve İnönü’nün yıkım sürecine Beşiktaş taraftarları farklı tepkiler veriyor. Ancak bir soru var ki herkesin aklını kurcalıyor: Ne olacak bu Almeida’nın hali? 2011’de dünya yıldızı olarak Beşiktaş’a gelen, ancak o gün bugündür beklentileri karşılayamayan Portekizli golcünün yüzü artık hiç gülmüyor. Yeni sezon hazırlıklarının mutsuz ve isteksiz ismi kontratının son yılında; adeta Beşiktaş'tan ayrılmak için gün sayan mahkum gibi…

BİR de onun tam aksi bir isim var takımda: Dentinho. Geçtiğimiz sezonun devre arasında 1 yıllık kiralık olarak takıma katılan sambacı sessiz sedasız geldiği Beşiktaş’ta kendini bir türlü kimseye beğendirememiş bir isim. Dentinho, Önder Özen’in kendisi için “Takımda şans bulması zor” demesine rağmen Avusturya kampının en çok çalışan ve göze batan ismi oldu. Yeni sezon öncesindeki bu tablo, “Beşiktaş’ın iki zıt yüzü; siyahla beyaz gibi” yorumlarını beraberinde getiriyor.