SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Red Bull Salzburg Teknik Direktörü Roger Schmidt, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunun rövanşında yarın Fenerbahçe ile yapacakları maçta agresif bir oyun anlayışıyla sarı-lacivertli ekibe sorunlar yaratmak istediklerini söyledi.

Schmidt, futbolcu Kevin Kampl ile katıldığı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki basın toplantısında yarınki mücadeleyi değerlendirdi.

Yarın karşılarında nasıl bir Fenerbahçe beklediği sorulan Schmidt, sarı-lacivertli ekibe 0-0’lık sonucun yeterli olduğunu hatırlatarak şunları söyledi:

“Fakat bununla yetineceklerini sanmıyorum. Oyunun gelişimine göre biz de karşılık vereceğiz. Sanırım her zamanki gibi gelişecek. Bizim için rakibimizin oyun tarzı çok önemli değil. Kendi oyunumuza bakacağız. Agresif bir şekilde oynamaya çalışacağız. Bu şekilde Fenerbahçe’ye sorunlar çıkarabileceğimizi düşünüyorum. Bu da bizim başvurabileceğimiz tek yol diyebilirim. Çok genç bir kadromuz var. Maçı kazanmak için kendi takımımızın yaş itibarıyla mentalitesine uygun bir oyun kurmaya çalışacağız.”

İlk maçın ardından karşılaşmanın hakemine yönelik sert eleştirileri olduğu ancak UEFA gözlemcisinin hakeme 8,5 puan verdiği ifade edilerek yöneltilen “Hakem konusunda ne diyeceksiniz?” sorusuna Schmidt, “8,5 puan diyorsunuz. 100’e kadar çıkıyor mu bu ölçek. O zaman çok az puan almış” diye yanıt verdi.

Red Bull Salzburg kulübünün, ilk maçta rakibine yaptığı bir hareket nedeniyle ceza alması için şikayet ettiği, ancak UEFA’nın ceza vermediği Fenerbahçeli futbolcu Bruno Alves ile ilgili soruyu, basın toplantısına bulunan kulüp sportif direktörü Ralf Rangnick yanıtladı.

Alves’in hareketinin dünyanın her yerinde kırmızı kartla cezalandırılacağını ifade eden Rangnick, “Hakemin bu hareketi görmemesi veya görüp de kırmızı kart vermemesi çok tuhaf. Biz de UEFA’ya başvurduk. Bu sahneyi tekrar izlemelerini istedik. Bu tür hareketler cezalandırılmazsa, fair play’in bir anlamı kalmıyor. Fenerbahçe’nin oyuncularının da böyle bir takım hareketlere ihtiyacı yok bence” diye konuştu.

Rangnick ilk maçın hakemiyle ilgili olarak da, “Oyun oynandı, bitti. Kendi sahamızda bir gol atmış olmamız hakemin suçu değil. Tabii ki umutluyuz. Yarınla ilgili olarak objektif bir hakem kadrosunun sahada olmasını ümit ediyoruz. Durumları nesnel, tarafsız bir şekilde değerlendirmelerini ümit ediyoruz. Yarın bu statta adil hakemler bekliyorum” şeklinde ifadeler kullandı.

Yayınlanma Tarihi:20:23,