SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ronaldinho için başkan devrede

Yılın transferinde Beşiktaş sona yaklaşıyor. Siyah-beyazlıların başkanı Fikret Orman, Ronaldinho'yla yapılan görüşmelerde devreye girdi ve kulübün ne kadar ciddi olduğunu ortaya koydu.

Güncellenme: 08:41, 05/08/2013
Ronaldinho için başkan devrede

Beşiktaş, Ronaldinho transferinde adım adım sonuca yaklaşıyor. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 10 numaraları arasında gösterilen Brezilyalı futbolcuyla yapılan görüşmelerde son noktaya gelindi. Menajerine İstanbul’u soran ve olumlu yanıt alan Sambacı, artık Başkan Fikret Orman’la muhattap olacak. Ahmet Nur Çebi’nin önemli bir noktaya getirdiği görüşmelerde, bundan böyle Orman’ın devreye girdiği ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde de Orman ile Çebi’nin bu transfer konusunda bir toplantı yaptıkları kaydedildi. Ronaldinho transferi için ilk günden bu yana yoğun çaba sarfeden İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, cuma günü başkan Fikret Orman ile yaptığı toplantıda Ronaldinho transferi için garanti verdi.

ÇEBİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Transferin ocak ayında gerçekleşme olasılığından Orman’a bahseden Çebi “Ama ben ümidimi kaybetmiyorum. Transferin biteceği son güne kadar umudum var. Bu transferin olumlu sonuçlanması için elimden geleni yapıyorum” dedi. Çebi’ye çabalarını takdir ettiğini söyleyen Orman “Senin ümidin varsa, benim de vardır Ahmet abi… Eğer bu transfer gerçekleşirse, senin sayende olacak” karşılığını verdi.

HOCASININ UMUDU VAR

Atletico Miniero forması giyen Ronaldinho’nun hocası Cuca, Ronaldinho transferi hakkında açıklamalarda bulundu. Brezilyalı yıldızın son haftalarda forma giymemesi hakkında, “Sakatlığı var” diyen Cuca, “Ronaldinho’nun kontratının sonuna kadar Atletico Miniero forması giyeceğine inanıyorum” ifadesini kullandı. Brezilyalı futbolcunun ocak ayına kadar kulübüyle kontratı bulunuyor.

HAYALİ DÜNYA KUPASI

Ronaldinho’nun en büyük hayallerinden biri de 2014 Dünya Kupası’ndaki Brezilya kadrosunda yer almak… Sambacı, kendi topraklarında yapılacak olan organizasyonda Brezilya forması giymeyi düşlüyor. Scolari’nin de Ronaldinho’yu 23 kişilik kadroya alabileceği konuşuluyor.

Ersoy ÖZDEM / AMK