SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya La Liga takımlarından Real Madrid’in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, eski teknik direktörü Jose Mourinho’nun, kendisinin “gerçek Ronaldo” olmadığı yönündeki imasına ilişkin “Yediğim kaba tükürmem” dedi.

Ronaldo, vatandaşı ve eski çalıştırıcısı Jose Mourinho’nun, Barcelona’da tercümanlık ve yardımcı antrenörlük yaptığı 1996-1997 yıllarında çalıştığı Brezilyalı forvet Ronaldo Luis Nazario de Lima’yı “gerçek Ronaldo” olarak adlandırmasıyla ilgili İspanya’nın AS gazetesine yaptığı açıklamada, hayatta üzerinde konuşmaya bile değmeyecek şeyler olduğunu belirtti.

Çalıştığı tüm teknik direktörlere saygı duyduğunu ve hepsinden bir şeyler öğrendiğini ifade eden Ronaldo, “Hakkımda kötü şeyler söylenmesine alışığım. Portekiz’de dediğimiz gibi ‘Yediğim kaba tükürmem’. Yalnızca bunu söylemek istiyorum” diye konuştu.

28 yaşındaki futbolcu, Real Madrid ile 2014-2015 sezonunun sonuna kadar olan sözleşmesini 2018’e kadar uzattığı yönündeki söylentiyi de yalanlayarak, “Henüz yeni bir anlaşma yapmadım. Konu çözülmek üzere ama şu an konuşmak için doğru bir zaman değil. Belki sonra somut bir şeyler söyleyebilirim. Madrid’de emekli olacağımı doğrulamadım. Gelecekte ne olacağını bilemem ancak şu an için Real Madrid oyuncusuyum ve burada mutluyum” şeklinde konuştu.

Ronaldo, Real Madrid’in, Tottenham’dan transfer etmek istediği Galli kanat oyuncusu Gareth Bale ile ilgili ne düşündüğü sorusuna ise, “Elbette Bale hakkında bir fikrim var ama paylaşmak istemiyorum. Bu meseleler benim sorumluluğumda değil. Transferler ve oyuncu konularıyla ilgili konuşmuyorum” yanıtını verdi.

Yayınlanma Tarihi:11:14,