SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Leonardo’dan federasyona tepki

Eski PSG Sportif Direktörü Leonardo, Fransa Futbol Federasyonu'nun kendisine verdiği hak mahrumiyeti cezasıyla, kulüpteki geleceğiyle oynadığını iddia etti.

Güncellenme: 15:34, 05/08/2013
Leonardo’dan federasyona tepki

Paris Saint Germain’nin eski sportif direktörü Leonardo, Fransa Futbol Federasyonu’nun (FFF) verdiği hak mahrumiyeti cezasının, kendisini kulüpten ayrılmaya zorladığını öne sürdü.

PSG’de göreve gelmeden önce Milan ve Inter takımlarının teknik direktörlüğünü yapan Leonardo, geçen sezon Fransa Ligue 1’deki bir maçta hakemi ittiği gerekçesiyle aldığı 9 aylık hak mahrumiyeti cezasını, “kabul edilmesi zor” ve “adaletsiz” olarak niteleyerek, “İşime devam etmem imkansızdı. PSG projesinden sorumlu birinci adamdım ama cezayla her şey karmaşık bir hale geldi” ifadelerini kullandı.

Valenciennes ile 5 Mayıs 2013 tarihinde oynanan maçta, PSG oyuncusu Thiago Silva’ya kırmızı kart gösterilmesine sinirlenen Leonardo, Parc des Princes Stadı’nın tünelinde hakem Alexandre Castro’ya omuz atmış ve bu durum kameralar tarafından görüntülenmişti. Leonardo, FFF’nin verdiği 9 aylık hak mahrumiyeti cezası sonrası Temmuz ayında kulübündeki görevinden istifa etmişti.