SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fener taarruza geçiyor!

İlk maçta 4-1-4-1 sistemiyle sahaya çıkan Ersun Yanal, yarınki sınavda takımını ofansif oynatacak. Hücumda Kuyt, Sow ve Webo üçlüsü görev yapacak.

Güncellenme: 08:39, 05/08/2013
Fener taarruza geçiyor!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Salzburg ile salı günü oynanacak rövanş maçında oyun sisteminde önemli değişiklikler yapacak. 1-1 biten ilk maçta 4-1-4-1 oyun şablonuyla sahada yer alan tecrübeli çalıştırıcı, Saracoğlu'nda 4-3-3 sistemiyle sahaya çıkmayı planlıyor. İlk maçta oyuna girdikten sonra maçın seyrini değiştiren Moussa Sow ile Cristian Baroni, rövanş maçında ilk 11'de sahaya çıkacak.

Cristian forma giyecek

Yanal, ilk maçtaki Mehmet Topuz, Yobo, Alves, Kadlec'den oluşan defans bloğunu bozmayacak. Defans bloğunun hemen önünde Mehmet Topal ve Meireles'i oynatmayı planlayan Yanal iki yıldızının sakatlığı nedeniyle sıkıntılıydı. Ancak akşam saatlerinde Meireles'ten güzel haber gelmesi biraz olsun moral verdi. Maç saati durumu belli olacak Mehmet Topal'dan olumsuz bir haber gelirse ise Alper'in ilk onbir oynayacağı öğrenildi. Ayrıca Emre Belözoğlu'nun yerine de Cristian Baroni'nin forma şansı daha yüksek. YANAL hücum bölgesini Dirk Kuyt, Moussa Sow ve Pierre Webo ile oluşturacak. Bu üçlüden Kuyt ile Sow kanatlarda, Webo ise en uçta gol kovalayacak. İlk maçta sonradan girip penaltıyı kazandıran isim olan Sow ile yakından ilgilenen Yanal, Senegalli oyuncudan bu maçta çok şey bekliyor. Sow da hocasına kendini iyi hissettiğini söyledi.

İRFAN YİRMİBEŞ/AMK