SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak kafayı kullanıyor

33 golle kral olduğu Trbzonspor’de sadece 1 kafa golü atmıştı. Geçen sezon bu sayıyı 7’ye çıkardı. Yeni kafa golleri için ekstra idmanlarını sürdürüyor.

Güncellenme: 08:35, 05/08/2013
Burak kafayı kullanıyor

2012-13 sezonunun bitimiyle birlikte Burak Yılmaz'ın hangi Avrupa takımına gideceği konuşulur olmuştu. Ne de olsa Kral, Süper Lig'de oynadığı 30 maçta 24 gol kaydederek ligin en iyi golcüsü olmuş, Şampiyonlar Ligi'nde ise 8 golle Avrupa kulüplerinin dikkatini çekmişti.

Burak için Fiorentina ve Napoli başta olmak üzere birçok görücü gelmiş hatta ismi Anzhi, Monaco, Real Madrid ve Liverpool ile de anılmıştı. Avrupa'ya açılamayan Kral, yeni sezona da Galatasaray'da başladı ama sol üst adale grubundaki sertleşme nedeniyle Galatasaray'ın Emirates Cup'taki mücadalesinde yer alamadı.

Trabzonspor ile 2011-12 sezonunda 33 gol atarak kral olan Burak Yılmaz bu gollerin 32'sini ayakla kaydederken sadece Kayserispor'a kafa golü attı. Burak Yılmaz'ın sırf kafa golü atamadığı için Avrupa'ya gidemediği bile konuşuldu ancak Galatasaray'da bu oranı yükseltti. Ligde Gaziantep ve Ordu, Milli takımda Macaristan'a kafa golü atan Kral, Şampiyonlar Ligi'nde ise Braga, Cluj (2) ve Manchester'a attığı kafa golleriyle şahlandı. Burak yeni sezon için yapılan kamplarda ve Florya'daki idmanlarda sık sık kafa vuruşu çalışarak sayıyı daha da yükseltmek istiyor.