SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Her şey kısık bir sesle başlamıştı… Hayatını Beşiktaş'a adayan Şeref Bey'in son sözleri “Feda” olmuştu. Evet, “Feda” sezonunu geride kaldı ama Beşiktaşlılar yıllar sonra bile 2012-13 sezonunu asla unutmayacak. AMK Beşiktaş muhabiri Ersoy Özdem, Feda'nın fikir sahibi olan ve Almanya'da yaşayan Ersin Kurnaz'a ulaştı…

Ersin Kurnaz, “Bu fikir benim aklımda aslında uzun zamandır vardı” derken Feda fikrrinin çıkışı için, “Geçmişte yönetimden ötürü camiada küskünler vardı. İzleri kolay kolay silinmeyecek kötü olaylar yaşandı. Yeniden ortak bir söyleme ihtiyacımız olduğu düşüncesiyle bu proje aklıma geldi” dedi.

Kurnaz, o dönemde aklına St.Pauli'nin geldiğini ve Feda fikrinin doğduğunu söyledi: “Ben de ‘Retter' gibi bir tişörtle tarihle bağımızı, özümüzü ve değerlerimizi tekrardan hatırlatmak istedim. Şeref bey geldi aklıma. Onun Beşiktaş uğruna hayatını feda etmesinden çok etkilenmiştim. Buradan yola çıkarak en doğru söylemin ‘Feda' olması gerektiğini düşündüm ve başarılı çizimleri olan Gürkan Özbalkanlı'ya fikrimi paylaştım; o da tasarımı gerçekleştirdi.

Ersoy Özdem