SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda mesaisi sürüyor!

Kıskacına aldığı oyuncuları bir bir kaçıran G.Saray, dört kolla Arda Turan’a sarıldı. Teknik direktör Terim, eski öğrencisi ile sürekli temasta. Aysal da bonservis pazarlıklarını yürütüyor.

Güncellenme: 08:35, 05/08/2013
Arda mesaisi sürüyor!

G.Saray’da gündem Arda Turan transferine kilitlendi kaldı. Alper Potuk, Gökhan İnler; Emre Can gibi futbolcuları bir türlü imza aşamasına getiremeyen Cimbom yerli pazarının en değerli parçası için bastırıyor. Sarı-kırmızılılarda teknik direktör Fatih Terim'in “O bizim evladımız. Arda'yı hep istedim, hep istiyorum” sözlerine başkan Aysal da “Alabiliriz” ifadeleriyle destek çıkmıştı. İkili sadece basının önünde konuşmuyor, ‘yılın transferini' bitirmek için çabalıyor.

Fatih Terim'in neredeyse her gün Arda Turan'ı arayarak nabız yokladığı öğrenildi. İmparator eski öğrencisinin durumunu sorduğu ve G.Saray'a olası transferi hakkında görüştüğü de belirtildi.

AYSAL BİZZAT İLGİLENİYOR

Arda Turan transferi için başkan Ünal Aysal da bizzat ilgileniyor. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, Atletico Madrid'de Başkanı Gil Marin ile sık sık telefonda konuşuyor. Falcao'yu Monaco'ya satan Marin, taraftar tepkisini düşünerek Arda'yı bu sezon kesinlikle elden çıkarmak istemediğini söylese de Aysal'ın baskısı sürüyor. Ünal Aysal geçtiğimiz günlerde “Her gün Arda konusu önüme geldiğine göre biraz kurcalamam gerek” ifadelerini kullanarak eski yıldızlarını istediklerini dile getirmişti.

TRİBÜNLERLE ARASI İYİ

G.Saray’daki son döneminde ve gittikten sonra bazı tavırları nedeniyle Arda Turan ile sarı-kırmızılı tribünlerin arası açılmıştı. Ancak geçen sürede sevgililer birbirini özledi. Eskiden Arda adı ortaya atılınca tepki yağardı artık taraftar forumlarında birkaç çatlak sesten ötesi duyulmuyor.

MOURINHO’DAN TELEFON BEKLİYOR

Arda Turan ile ilgili herkes demeç yağdırırken oyuncu suskunluğunu koruyor. Milli futbolcunun kendisiyle İspanya'dayken ilgilenen sezon biter bitmez de Chelsea'nin başına geçen Jose Mourinho'dan haber beklediği konuşuluyor. Arda Turan'ın önüne Chelsea teklifi gelmediği halinde yıldız futbolcunun G.Saray'a yaklaşacağı ifade ediliyor.