SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal’i geçerek Emirates Cup’ta şampiyonluğa ulaşan Galatasaray’da Fatih Terim, elde etmiş olduklarını başarının sezon öncesi bir başlangıç olduğunu belirtti.

Kazanmış oldukları kupanın önemli bir mesaj olduğunu vurgulayan Terim,  “Turnuvayı doğru değerlendirmek lazım. Üst düzey bir organizasyon. Seyircisiyle, saha içi ambiansıyla, zeminin bir santim bozulmamasıyla, buradaki insanların ilişkileriyle baktığımızda, üst düzey bir organizasyonda bulunduk. Aldığımız kupadan daha önemli bir mesaj var. Bu kupaları biz de düzenlemeliyiz.”

Turnuvada oynamış oldukları iki maçtan da galibiyetle ayrılmalarının sevindirici olduğunu ifade eden tecrübeli çalıştırıcı, “Yenilmeden kazanmak güzel bir şey. Futbolda kazanmayı bilmek önemli. Galatasaray bu tip maçları oynamalı. Kupayı da alırsanız daha da hoş oluyor. Hayırlı olsun. İnşallah devamı gelir bu kupanın. Daha işimiz yeni başlıyor.”

Futbolcuların bireysel performanslarını da değerlendiren Terim, “Türk oyuncularımızın sağlıklı olması gerekiyor. Semih hem defansın önemli bir elemanı hem de bizim yetiştirdiğimiz biri. Chedjou ile uyumları iyiydi. Orayı 4 kişiyle götüreceğiz sezon boyunca. Artık bu saatten sonra hazır olmak zorundayız. Arkadaşlarımızla yaptığımız planlar içinde bazı düşüncelerimiz var. Her gün üstüne koyarak devam edeceğiz. Engin dizine darbe almış. Engin yetenekli bir oyuncu. Ondan beklentimiz daha fazla. Henüz bize kattığı şeyler beklentilerimizin çok altında” dedi.

Federasyonun yabancı futbolcu kararını da sert bir dille eleştiren Fatih Terim,  “Bazı transferleri, anlaşmamıza rağmen beklemeye aldık. Çünkü 6+0+4 kuralı hesaplarımızı bozdu. Mantığımıza ve futbolun mantığına uymadığı için biz bu kuralın uygulanmayacağını düşünüyorduk. Sola transfer ihtiyacımız var ama idare etmek istemiyoruz. Tam doğru adamı almak amacındayız.” ifadelerini kullandı.