SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’den ayrılarak Chelsea’nin başına geçen Jose Mourinho, eski kulübünün içinde sürekli olarak entrikalar döndüğünü ve futbola yeteri kadar odaklanılmadığını savundu.

Üç sezonluk Real Madrid macerasının son senesinde İspanya Kral Kupası finalinde takımının Atletico Madrid’e boyun eğmesinin ardından görevine son verilen Portekizli teknik adam, Iker Casillas ve Pepe gibi takımın önemli isimleriyle de anlaşmazlık yaşayarak tartışma konusu olmuştu.

ESPN’e çarpıcı açıklamalarda bulunan Mourinho, “Real Madrid çok özel bir kulüp. Ama sadece futbol kulübü değil. Bir siyaset yeri. Madrid’in içinde sadece futbol, sadece spor yok. Etrafında birçok şey dönüyor.” diye konuştu.

İkinci sezonunda yaşadıkları şampiyonluğa değinen başarılı teknik adam, “100 puan toplayıp 121 gol atarak İspanya tarihinin en iyisi olduk. Üçüncü yılda ise başkanlık seçimleri vardı. Bu seçimleri kulüp için çok şey ifade ediyor ve sadece kulübün içinde olanların anlayabileceği normal olmayan birtakım şeyler dönüyor.” ifadelerini kullandı.

Mourinho, son sezonuyla ilgili olarak ise şöyle konuştu: “Aslında o kadar da kötü değildi. Kral Kupası’nda kaybetsek bile final oynadık. Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale kadar yükseldik. Ama sezonu kupasız tamamlamış olmak, benim için yeterli bir şey değildi.”

(Goal)