SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Paraguay’ın Cerro Porteno takımına transfer olan eski Fenerbahçeli Daniel Guiza futbocuları İspanya’da tutmanın zor olduğunu dile getirdi.

2008-2011 sezonları arasında Fenerbahçe’de forma giyen İspanyol oyuncu daha sonrasında eski takımı Getafe’ye transfer olmuştu.

AS TV’ye açıklamalarda bulunan İspanyol oyuncu, “2008’de Fenerbahçe’ye gittim ve orada forma giydiğim için her zaman minnettar olacağım. Türkiye’de üç güzel yıl geçirdim. Şampiyonluk ve Süper Kupa mutluluğu yaşadım.” şeklinde konuştu.

İspanya’daki imkanların artık kısıtlı olduğunu söyleyen 33 yaşındaki oyuncu, “Getafe'de oynadıktan sonra hiçbir İspanyol takımı, oradaki sözleşme şartlarımı bana sağlayamadı. Zaten artık futbolcuları İspanya'da tutmak çok zor. Navas, David Silva, Torres, hepsi yurt dışında oynuyor.” ifadelerini kullandı.

Güiza ABD’den Los Angelas ve Chicago’dan da teklif aldığını ancak Paraguay’ın futbol ülkesi olmasından dolayı Cerro Porteno’yu tercih ettiğini de belirtirken, kariyerinin son durağının da orası olduğunu ifade etti.