SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transferi için izni kapan Emenike'nin yarın özel uçakla İstanbul'a gelip imza atması bekleniyor.

Ve F.Bahçe'nin yeni forveti Emmanuel Emenike oldu. AMK Spor'un 1 hafta önce okuyucularına duyurduğu mutlu son, artık resmileşiyor. Uzun süredir Oscar Cardozo ve Emenike arasında mekik dokuyan, hatta Benfica'yla anlaşmışken Spartak Moskova'dan gelen haberle rotayı Rusya'ya kıran sarı-lacivertliler, 13 milyon euroya bu transferi bitirmişti.

4 YILLIK ANLAŞMA

Pazarlıkların sonucunda Emenike'yle de ilk yılı 2.9 milyon euro olmak ve her sene 100 bin euro artma şartıyla 4 yıllık anlaşma sağlayan Kanarya, avukatlar aracılığıyla sözleşmeyi hazırladı. Ve dün 26 yaşındaki Nijeryalı golcü, hocası Valeri Karpin ve başkanı Leonid Fedun'la görüşüp trasferi için izin istedi. Gitmek istediğini söylediği üstlerinden de onayı alan Emenike, ‘Son maçını oyna öyle git' ricasını da kırmadı.

Bugün son kez Rusya Ligi'nde boy gösterecek olan Emenike, daha sonra F.Bahçe'nin yollayacağı özel uçakla İstanbul'a giterilecek ve resmi imzalar da atılacak. Oyuncunun hazır olarak gelecek olmasından mutluluk duyan Ersun Yanal, Emenike'yi Süper Kupa'ya yetiştirmek istiyor.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK