SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkanı, Londra'ya sadece Emirates Cup'i izlemeye gitmedi! Fulham forması giyen Kerim Frei için nabız yoklayan Aysal, milli yıldız için kesenin ağzını açtı.

Alper Potuk'u Fenerbahçe'ye, Emre Can'ı Leverkusen'e kaptıran Galatasaray, transferde suskunluğunu bozmak istiyor. Başkan Ünal Aysal büyük oynuyor. Emirates Cup'ta takımını yalnız bırakmayan Aysal, Londra'da boş durmuyor ve transferlerle ilgili çok önemli görüşmeler yapıyor.

İsmi uzun süredir sarı-kırmızılılarla anılan Kerim Frei hakkında sıcak gelişmeler yaşanıyor. Başkanın talimatıyla harekete geçen yöneticiler, 1993 doğumlu milli yıldız için Fulham'a 3 milyon euro ödemeye hazır olduklarını bildirdi. Ancak Türk pasaportlu oyuncu ile 2 yıl daha sözleşmesi bulunan İngilizler'in cevabı “4.5 milyon euro” oldu.

AYSAL’A HABER GÖNDERDİ

Devreye Kerim Frei'ın kayınpederi girdi ve bizzat Ünal Aysal'a “Kerim Galatasaray'a gelmeyi çok istiyoruz ve bu yöndeki talebini kulübe ileteceğiz” mesajını gönderdi. Başkan da yakın çevresine Kerim Frei transferini kesinlikle bitireceklerini söyledi.

BAŞKAN : EN BÜYÜK TRANSFER ZEMİN OLUR

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Porto maçı öncesi AMK'ya özel açıklamalarda bulundu. Geçen sezon TT Arena'nın zemininden çok çektiklerini belirten Aysal, Emirates Stadı'ndan çok etkilendi ve şunları söyledi: “En büyük transfer şu zemin olur. Müthiş bir çim yapmışlar. Gıptayla bakıyorum. İnsanın bu çimi koltuğunun altına alıp İstanbul'a götüresi geliyor.”