SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya La Liga takımlarından Barcelona, Ortadoğu’da barış sürecine katkı sağlamak amacıyla çıktığı “Barış Turu” kapsamında El Halil’de Filistinli çocuklarla antrenman yaptı.

”Tata” lakaplı Arjantinli teknik direktör Gerardo Martino yönetimindeki Barcelona takımı, El Halil kentindeki El Dura Stadı’na Filistinli futbolseverlerin yoğun tezahüratları arasında çıktı. Aralarında Messi, Neymar, Xavi, Iniesta, Pique ve Dani Alves gibi as takım oyuncularının da yer aldığı antrenmanda Filistinlilerin sevgi gösterilerinde bulunduğu futbolcular, çocuklarla fotoğraf çektirerek, imza dağıttı.

Çocuklarla yapılan antrenmanın ardından Katalan ekibi, taraftara açık yarım saatlik bir çalışma gerçekleştirdi. Bu antrenmanın ardından tribünlere gelen Brezilyalı futbolcu Dani Alves, eğilerek taraftarları selamladı. İdman boyunca en büyük ilgiyi, yıldız futbolcu Messi gördü.

Çalışmanın ardından Arap İdol yarışmasında elde ettiği birincilikle ünlenen Filistinli ses sanatçısı Muhammed Assaf, konser verdi.

Barcelona, “Barış Turu” kapsamında yarın Tel Aviv’de İsrail ve Filistinli çocuklardan oluşan karma takımla gösteri maçı yapacak. Katalan takımı, maç öncesinde Ağlama Duvarı’nı ziyaret edecek ve İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in vereceği resepsiyona katılacak. Barcelona’lı futbolcular, mücadeleden önce Başbakan Benyamin Netanyahu ile görüşecek.