SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Gervinho ve Marouane Chamakh’ın takımdan ayrılmak üzere olduklarını açıklarken, Nicklas Bendtner’e ise henüz ciddi bir talip olmadığını söyledi.

İki yıl önce Lille’den transfer edilen ve bir türlü bekleneni veremeyen Gervinho’nun adı son dönemlerde Roma ile anılıyordu.

Basın mensuplarına konuşan Fransız teknik adam, “Gervinho’nun transfer için gidebileceği uygun bir kulüple anlaşma aşamasındayız. Bendtner ise şu anda bir yere gitmiyor. Ciddi bir talibi yok. Chamakh da ayrılmak üzere. Onun transferi de 48 saat içinde kesinlik kazanabilir.” ifadelerini kullandı.

Suarez konusu

Uzun süredir ilgilendikleri Luis Suarez hakkındaki sorulara da yanıt veren Wenger, “Elimizdeki oyuncularla da şampiyon olabiliriz. Kaliteli bir kadromuz var. Liverpool’a Suarez için şu ana kadar bir teklif yaptığımızı söylememiştim. Ama şimdi yaptığımızı söyleyebilirim. En azından bu da bir bilgidir. Geri kalanı ise bize kalsın. Şimdilik bu transfer için bu noktadayız.” diye konuştu.

Taraftara transfer mesajı

Transfer konusunda net mesajlar vermek istememesinin sebebini de anlatan deneyimli çalıştırıcı, sözlerine şöyle devam etti: “Basın toplantılarında önceliğim transfer değildir. Sadece dün söylediklerimi tekrarlamak istiyorum: 31 Ağustos’a kadar kadromuzu güçlendirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Size isimler hakkında bilgi veremem çünkü bu işimizi zorlaştırır. Her transfer görüşmesini kurallar dahilinde, saygılı bir şekilde yürütüyoruz. Bu şekilde davranmayan kulüpler de var ancak bu onların sorunu. Biz ise kulübün değerlerine yakışır şekilde hareket ediyoruz.”

(Goal)