SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aradaki ufak pürüzler de çözülürken, tarafların 13 milyon euroya el sıkıştığı öğrenildi. Yetkililer, resmi mercilere oyuncunun çalışma iznini almak için başvuru da yaptı.

Fenerbahçe, uzun süredir vermediği gibi gözüken kararı esasında 4 gün önce vermişti. Cardozo transferi için Benfica ile uzun süren pazarlıklar ve her görüşmede Portekiz ekibinin yeni şartlar sunması F.Bahçe'nin canını sıkmış, Ersun Yanal'ın da Emenike'yi istemesiyle rota Moskova'ya kaymıştı. Tabii Spartak Moskova'nın da oyuncuyu satmak istediğini yönetime bildirmesi, rotanın değişmesinde önemli rol oynamıştı.

500 BİN EURO DÜŞTÜ

Önce Emenike'nin nabzını yoklayan ve onay alan sarı-lacivertliler, yaklaşık 4 gündür de Moskova temsilcisinin inadını kırmaya çalışıyordu. Önceki gün aradaki fark 500 bin euroya düştüğünde AMK Spor olarak bu işin bittiğini yazmıştık. Ve beklenen oldu, 500 bin euroluk fark da ortadan kalktı ve taraftarlar 13 milyon euroya el sıkıştı.

İŞTE YILLIK ÜCRETİ

26 yaşındaki Nijeryalı forvetle de ilk yılı 2.9 milyon euro olmak ve her sene 100 bin euro artmak kaidesiyle 4 yıllık anlaşma sağlandı. Şu an oyuncunun sözleşmesi avukatlar tarafından hazırlanıyor. F.Bahçeli yetkililer de futbolcunun çalışma izni için Türkiye'deki yetkili mercilere başvurusunu yaptı.

‘F.BAHÇE CARDOZO’YU ALACAK OYUN OYNUYOR' 

F.Bahçe'nin görüşmelere başlandığını duyurduğu Cardozo ile ilgili Portekiz'den flaş bir iddia geldi. Portekiz basınından Record'un son haberine göre, sarı-lacivertliler Benfica ile Cardozo için yaptığı görüşmeleri durdurdu. Bu gelişmenin sürpriz olduğu belirtilirken, F.Bahçe'nin bu hamleyi yapmasının nedeninin artık Benfica'da kalması çok zor olan oyuncu aracılığı ile Portekiz kulübü üzerindeki baskıyı arttırmak ve mevcut pürüzlerin sarı-lacivertli kulüp lehine şekillenmesini sağlamak olduğu ifade edildi.

AMAÇ SIKIŞTIRMAK

Kanarya’nın Emenike'yi gündemde tutup, Benfica'yı indirime zorunlu bırakmak istediği de haberde yapılan vurgulardan biri.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK