SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı organizasyona Galatasaray Kulübü başkanı Ünal Aysal, TC Londra Başkonsolos yardımcısı Barış Elmener, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, Galatasaray Spor Kulübü bazı Yönetim Kurulu üyeleri, Galatasaray AŞ. CEO’su Lütfi Arıboğan da katıldı. Gecenin organizasyonunu yapan İngiltere Galatasaraylılar Derneği Başkanı Metin Arslan’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal çarpıcı açıklamalar yaptı.

AYSAL: “GALATASARAY SPOR KULÜBÜ MÜZESİNE BU SENE GELEN KUPA ADETİ 300”

Galatasaray’ın katıldığı, Arsenal’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Emirates Cup için Londra’da bulunan Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, gecede yaptığı konuşmada, “Türkiye, dünya için ne kadar önemli ise, Galatasaray da Türkiye, Avrupa ve dünya için o kadar önemli bir kurumdur” dedi. Aysal konuşmasında ayrıca Galatasaray Spor Kulübü’nün bu yıl tüm branşlarda 300 kupa kazandığını, ancak medyanın genelde futbolla ilgilendiğini ve diğer branşlara çok az yer verdiğini belirtti. Aysal, bu başarıya ne Türkiye’de, ne de dünyada başka bir kulübün erişebildiği bir başarı olmadığını da ekledi. Konuşmaların ardından İngiltere Galatasaraylılar Derneği Başkanı Metin Arslan, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal’a bir teşekkür plaketi sundu. Geceye katkı sağlayan ve sponsor olanlara da birer teşekkür plaketi sunuldu

TERİM VE FUTBOLCULAR GECEYE KATILMADI

Baloya davet edilmelerine rağmen geceye katılmayan Fatih Terim ve futbolcuların balonun başladığı saatlerde idmanda olduğu ve bu yüzden geceye katılamadıkları belirtildi.