SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Borussia Dortmund’da kiralık olarak forma giyen ve sözleşmesi Real Madrid’de bulunan milli futbolcumuz Nuri Şahin, geleceği için kararını verdi. Alman ve İspanyol basınında Real Sociedad’a gideceği yazılan Nuri’nin menajeri Reza Fazeli, Eurosport Türkiye’den Alper Aslan’a önemli açıklamalar yaptı. Galatasaray’la da adı anılan Nuri Şahin için konuşan Fazeli, Nuri’nin geleğini anlattı.

“Dortmund Nuri’yi çok seviyor”

Nuri Şahin’in her zaman Borussia Dortmund takımı ve taraftarları için önemli bir yerde olduğunu ifade eden Fazeli şunları söyledi. “Nuri buradan ayrılırken de üzüntülü ama takımına ekonomik açıdan yararlı olduğu için mutluydu. Real Madrid’de oldukça şanssız günler yaşadı. Sakatlıklar yakasını bırakmadı. Sonunda geçen sezonun devre arasında Almanya’ya döndü. Ama bu dönüş bir başarısızlık değil yeniden kendini kanıtlama ve Dortmund taraftarıyla buluşma oldu. Söylendiği gibi ne İspanya’ya ne de Türkiye’ye gitmeyecek. Sezon sonuna kadar Dortmund’da kalacak ve eski başarısını yeniden yakalayacak. Nuri, Almanya’da ve Borussia Dortmund’da oynamaktan çok mutlu.”

“Emre Can oynamak için ayrıldı”

Galatasaray ve Beşiktaş’ın yakından ilgilendiği Emre Can’ın da menajeri olan Fazeli, oyuncunun daha çok süre almak ve yeniden gelecekte bayern Münih forması giymek istediği için Leverkusen’i tercih ettiğini söyledi. Fazeli sözlerini şöyle tamamladı. “Emre için Türkiye her zaman önemli bir duraktır.