SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Emre Can elden kaçtı

Emre Can elden kaçtı

Galatasaray'ın kadrosuna katmak istediği Bayern Münih'in genç yıldızı Emre Can Bayer Leverkusen ile anlaşmaya vardı.

Almanya 1. Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayern Münih’te forma giyen Türk kökenli futbolcu Emre Can, Bayer Leverkusen’e transfer oldu.

Bundesliga ekiplerinden Bayer Leverkusen’nden yapılan açıklamaya göre, Emre Can ile 30 Haziran 2017 tarihine kadar sözleşme imzalandığı duyuruldu.

Emre Can’ın, Almanya’nın büyük orta saha yeteneklerinden biri olduğu vurgulanan açıklamada, futbolcunun gelecek yıllarda takıma büyük katkılar sağlayacağından emin olunduğu kaydedildi.

Bayer Leverkusen Kulübü Sportif Direktörü Rudi Völler de Emre Can’ın büyük potansiyele sahip, çok yönlü bir oyuncu olduğunu belirterek bunu Bayer Leverkusen’e göstereceğini ifade etti.

Transfer dönemi boyunca adı Galatasaray’la anılan Emre Can ise Bayer Leverkusen’in gelecek yıllardaki başarılarına katkı sağlamak istediğini belirtti.

‘LEVERKUSEN’İ SEÇTİM ÇÜNKÜ…’

Emre Can , Leverkusen’in Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak olmasının tercihini etkilediğini belirtirken, “Bayer Leverkusen Bundesliga’nın en iyi takımlarından biri. Ayrıca Şampiyonlar Ligi’nde de oynuyor. Ben de takıma katkı vererek, gelecek yıllarda bütün turnuvalarda başarılı olmayı umuyorum” dedi.