SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sneijder'e ödenen parayı baz alan sarı-kırmızılı yönetim, Arda'ya reddedilmesi güç bir teklifte bulundu: 4 milyon 500 bin euro! Sıra Atletico Madrid ile pazarlığa oturmaya geldi…

TFF'nin yabancı sınırını 6+0+4 şeklinde belirlemesi sonrası mecburen yerli isimlere yönelen sarı-kırmızılılar, Emre Can'i bitiremedi ama Arda Turan'dan vazgeçmedi. Öyle ki Atletico Madrid cephesi “Arda'nın peşini bırakın” mesajını gönderse de başta başkan Ünal Aysal olmak üzere sarı-kırmızılı yöneticiler dört koldan bu transferi bitirmeye çalışıyor.

DÜŞÜNMEDEN ‘EVET’ DEDİ

Bu yazın başında Fenerbahçe'den yıllık 7 milyon euroyu bulan astronomik bir teklif alan Arda'ya Galatasaray da reddedilmesi güç bir teklif sundu. 10 numarası Wesley Sneijder'in kazandığı parayı baz alan sarı-kırmızılı yönetim, eski kaptanına yıllık 4.5 milyon euro önerdi. 2 yıl daha sözleşmesinin kaldığı Atletico Madrid'de 2.5 milyon euroya oynayan Arda teklife düşünmeden ‘Evet' dedi.

PAZARLIK BAŞLIYOR

İspanyol ekibi ile masaya oturacak sarı-kırmızılı idareciler, Arda'yı sattıkları paraya (12 milyon euro) geri almaya çalışacak. Atletico Madrid, sözleşmesine “25 milyon euroya serbest kalır” maddesi koydurduğu oyuncusu için pazarlıklara kapalı. Ama bir gerçek var ki Arda bu sezon satılmazsa, gelecek yaz 1 sene sözleşmesi kalacak ve Atletico'nun zarar etmesi söz konusu olacak.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK